wybierz temat:

PIT/TP składać należy po raz ostatni za 2018 r., a w latach kolejnych - jako korektę poprzednich lat. Począwszy od 2019 r. jednostki powiązane obowiązane są deklarować kwestie powiązań na TP/R, który nie jest składany łącznie z deklaracją podatkową roczną. 

O tym, że podatnik zobowiązany jest sporządzić dokumentację cen transferowych, ma obowiązek poinformować na bieżąco, corocznie organy skarbowe. W tym celu obowiązany jest przygotować uproszczone sprawozdanie w sprawie transakcji z podmiotami powiązanymi lub będące sprawozdaniem z innych zdarzeń zachodzących pomiędzy podmiotami powiązanymi lub w związku z którymi zapłata należności dokonywana jest bezpośrednio lub pośrednio na rzecz podmiotu mającego siedzibę lub zarząd na terytorium lub w kraju stosującym szkodliwą konkurencję podatkową.

Oblicz dokładnie Twój PIT w PIT-36 od razu w Programie e-pity 2019.

Nie musisz liczyć podatku w PIT-36 za 2019 ręcznie. Sprawdź wysokość Twojego podatku kompleksowo - razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku. 
Wylicz wygodnie Twój PIT-36 z PIT-TP w Programie e-pity 2019 i wyślij PIT online >>

 

TP/R składają podatnicy sporządzający lokalną dokumentację cen transferowych oraz podatnicy zwolnieni z obowiązku jej sporządzenia. W tym drugim przypoadku  TP/R sporządza się wyłącznie, jeśli transakcja krajowa przekroczy progi dokumentacyjne, tj.:

  • 10  mln zł dla transakcji zakupu/sprzedaży towarów, środków trwałych, pozyskania/udzielenia finansowania dłużnego, poręczenia lub gwarancji, 
  • 2  mln zł dla transakcji zakupu/sprzedaży usług, wartości niematerialnych i prawnych, najmu, dzierżawy, leasingu, licencji oraz innych transakcji.

 Informację (TP-R) podatnicy będą musieli złożyć po raz pierwszy za 2019 rok w terminie do końca września 2020 roku. 

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję