W zeznaniu za 2023 r. nie obowiązują szczególne przepisy dotyczące odliczania lub poboru zaliczek na podatek, odliczania składek ZUS / zdrowotnych lub korzystania z ulg podatkowych w związku z COVID. Od dnia 16 maja 2022 roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 maja 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 1027) odwołuje się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii. W jego efekcie przepisy podatkowe pozwalające w latach wcześniejszych na korzystne odliczenia przestają obowiązywać. 

Nie wiesz co zrobić z PIT-11? Rozlicz w e-pity, to proste!

Nie musisz znać się na podatkach. Przepisz dane z Twojego PIT-11 w Programie e-pity to bardzo proste wskazujemy Ci dokładnie nr każdego pola. Sprawdź wysokość Twojego podatku kompleksowo - razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku. Wylicz wygodnie i szybko Twój ePIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

Podatnicy za lata poprzednie mieli prawo korzystać m.in.:  

Aktualności - sprawdź najnowsze informacje dotyczące rozliczeń PIT
2024-04-16

Skarbówka dostanie dane z platform sprzedażowych

Operatorzy platform internetowych będą przekazać do szefa Krajowej Administracji Skarbowej informacje o sprzedających w Internecie.

2024-04-12

Wydatki związane z akcją promocyjną są kosztami podatkowymi

Koszty zakupu towarów i usług, sprzedawanych następnie w symbolicznej cenie w ramach akcji promocyjnej, można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów na standardowych zasadach.

2024-04-12

Osobiste świadczenie usług jest podróżą służbową

Przedsiębiorca, który osobiście świadczy usługi transportowe, ma prawo do uwzględniania w kosztach diet z tytułu podróży służbowej.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: