Rozlicz e-PIT za 2021 w Programie e-pity® przed przygotowaniem Twojego e-PITa w 2022 roku za Ciebie

Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku do 45 dni!

Od dnia 15 lutego 2022 zacznie funkcjonować usługa Twój e-PIT obejmująca rozliczenia podatkowe PIT za rok 2021. Dzięki niej nie będziesz musiał przepisywać ręcznie informacji z PIT-11 do  PIT-37 i PIT-38 oraz do innych deklaracji i załączników – Ministerstwo Finansów (KAS), przygotuje dla Ciebie wstępnie wypełniony Twój e-PIT za 2021 rok (2022).

W Twój e-PIT za 2021 r. pojawią się również deklaracje PIT-36 i PIT-28 niemniej nie będą one wypełniane danymi związanymi z prowadzoną działalnością gospodarczą. W efekcie:

 • nie można skorzystać w Twój e-PIT z deklaracji PIT-36L, PIT-36S, PIT-28S prowadząc wyłacznie firmę lub działy specjalne produkcji rolnej,
 • zeznanie PIT-36 zostanie podatnikowi udostępnione, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie rozliczał np. osiągnięte przychody ze stosunku pracy, z najmu i z odpłatnego zbycia rzeczy ruchomych,
 • nie można "dodać zeznania" tzn. jeśli nie będzie ono udostepnione to podatnik nie może np. przenosić otrzymanych kwot z zeznania udostepnionego - do innego zeznania, które powinien on wypełnić w związku z innymi źródłami przychodów, których KAS nie ujęło w jego deklaracji, 
 • KAS nie udostępni podatnikowi zeznania PIT-36, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie obowiązany rozliczyć np. przychody ze stosunku pracy i jednocześnie przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej,
 • zeznanie PIT-28 zostanie udostępnione wyłącznie w przypadku, gdy w zeznaniu PIT-28 będą rozliczane wyłącznie przychody z najmu albo wyłącznie ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, albo wyłącznie z najmu i ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych,
 • jesli na PIT-36 lub PIT-28 miałyby pojawić się przychody z działalności gospodarczej (podatnik taką działalność zarejestrował) lub ze spółki, to deklaracje te nie będą w ogóle w Twój e-PIT udostępniane; całośc przychodów należy rozliczyć samodzielnie - np. poprzez program e-PITY®

Możesz już dziś przygotować swoja deklarację roczną - zamiast korzystać z usługi Ministerstwa Finansów - wypełnij PIT w równie prosty sposób w programie e-PITy®. Korzystając z programu e-PITy® już dziś jesteś pewien, że otrzymasz zwrot podatku w najkrótszym możliwym czasie - czyli w maksymalnie 45 dni licząc od 15 lutego 2022 r. Masz też czas, aby przygotować deklarację stopniowo - np. przez kilka dni, a termin zwrotu nadal jest niezmienny i najkrótszy z możliwych.

Jeśli nie zdecydujesz się na korzystanie już dziś z programu e-PITy®, to wczytując Twój e-PIT ze strony Ministerstwa Finansów nadal samodzielnie jesteś odpowiedzialny m.in. za wskazanie w PIT wszystkich źródeł przychodów. Ułatwisz to zadanie wczytując Twój e-PIT do naszego programu. Wybierając taką możliwość, począwszy od 15 lutego wczytasz przygotowany na serwisie Ministerstwa Finansów (podatki.gov.pl) Twój e-PIT i po automatycznym wylogowaniu z portalu, dalej już samodzielnie w Programie e-pity®sprawdzisz wszystkie przychody, koszty uzyskania oraz wybierzesz wszystkie przysługujące Ci ulgi i odliczenia. Wybierzesz optymalną formę opodatkowania: rozliczenia z współmałżonkiem albo osoby samotnie wychowującej dziecko. Dzięki temu uzyskasz pewność, że Twoja deklaracja roczna jest przygotowana prawidłowo i jest kompletna. Ograniczysz w ten sposób ryzyko kontroli urzędu skarbowego, a także niepotrzebnych odsetek za zwłokę. Jeżeli okaże się to możliwe, program e-PITY® zaproponuje Ci jak możesz obniżyć swój podatek. Jeśli zatem w ten sposób zdecydujesz się przygotować swój roczny e-PIT, kompleksowo rozliczysz go i wyślesz e-Deklarację w Programie e-pity®, a zwrot podatku masz na koncie w terminie najpóźniej do 45 dni

Korekta e-PIT: zadbaj o optymalny podatek PIT za 2020

Dnia 30.04.2021 r. minął okres terminowego rozliczenia rocznego podatku dochodowego PIT za 2020 r. w usłudze Ministerstwa Finansów Twój e-PIT na podatki.gov.pl. Jeśli miałeś obowiązek rozliczyć się na PIT-37 lub PIT-38 i nie zrobiłeś tego, to z dniem 30.04.2021 r. udostępniony Ci wcześniej wstępnie przygotowany e-PIT został uznany za rozliczony. Pamiętaj jednak, że deklaracja taka może zawierać błędy, a przede wszystkim - może nie ujmować wszystkich ulg podatkowych, jakie mogą Ci przysługiwać za 2020 rok.

Począwszy od 1 maja 2021 r. masz możliwość samodzielnie skorygować Twoją roczną deklarację PIT-37 lub PIT-38 uznaną w usłudze Twój e-PIT za ostatecznie rozliczoną. Korektę możesz złożyć również wcześniej, jeśli przed ostatecznym terminem rozliczenia rocznego zauważyłeś błąd w przygotowanej i przekazanej do urzędu deklaracji podatkowej. Składając korektę możesz m.in.:

Pobierz program e-pity® i zmień treść złożonej lub automatycznie rozliczonej deklaracji e-PIT w taki sposób, by kwota podatku za 2020 r. była jak najniższa, a zwrot podatku - najbardziej korzystny.

Począwszy od rozliczeń przygotowywanych w 2021 r. korekty zeznania możesz dokonać zarówno w programie e-pity®, jak i bezpośrednio w usłudze Twój e-PIT (wcześniej usługa Twój e-PIT nie zawierała takiej możliwości). 

 więcej informacji w poradniku korekta PIT

Usługa Twój e-PIT nie jest automatyczną metodą rozliczenia podatkowego. Nie jest również wbrew powszechnej opinii jedyną wyłączną i dopuszczalną przez przepisy formą rozliczenia PIT za 2020 w 2021 roku.
Przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT to ułatwienie, z którego warto skorzystać, choćby dlatego by nie popełnić błędów przy przepisywaniu danych z PIT-11, ale trzeba koniecznie pamiętać by dodatkowo zweryfikować rozliczenie sporządzone przez fiskusa. Jeżeli nie możesz się zalogować do usługi Twój e-PIT, po prostu rozlicz PIT samodzielnie jak rok temu.
Warto przemyśleć, czy pozostawienie rozliczeń podatkowych zupełnie poza kontrolą jest słusznym wyborem!

 więcej dlaczego warto sprawdzić lub samodzielnie rozliczyć Twój e-PIT

Nie czekaj! Wczytaj bezpiecznie Twój e-PIT i rozlicz e-PIT samodzielnie, wysyłając e-deklarację z Programu e-pity®, a zwrot z podatku PIT będziesz miał na koncie bankowym w ciągu 45 dni. Jeżeli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny czas skraca się nawet do 30 dni. Korzystając z mobilnej wersji e-pity możesz wysłać e-Deklaracje także z telefonu komórkowego lub tabletu. Pamiętaj składając deklarację w tradycyjny sposób, (wersja papierowa) na zwrot PIT będziesz czekał nawet do trzech miesięcy. Jeżeli nie zrobisz nic uznając, że fiskus rozliczył Cię poprawnie w usłudze Twój e-PIT - termin Twojego zwrotu podatku będzie biegł dopiero od 03.05.2022 r., a zwrot nastąpi do 16.06.2022 r. Warto zatem sporządzić deklarację e-PIT samemu lub zatwierdzić Twój e-PIT na portalu podatkowym.

więcej o nowych zasadach zwrotu z PIT w 2022 roku

Dlaczego warto sprawdzić Twój e-PIT

Zanim zatwierdzisz i wyślesz Twój e-PIT, sprawdź czy obejmuje on wszystkie Twoje przychody, czy naliczone są odpowiednio koszty uzyskania - szczególnie dla umów zleceńumów o dzieło, czy  twórców z limitem 50%. Zwróć także uwagę, jak została rozliczona Twoja ulga prorodzinna oraz czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących Ci pozostałych ulg i odliczeń. Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczną poprawność wyliczenia wysokości Twojego podatku, a także wysokości ewentualnego zwrotu z PIT lub kwoty do zapłaty podatku.

poznaj ponad 20 powodów dlaczego warto sprawdzić lub samodzielnie rozliczyć Twój e-PIT

Wczytaj, sprawdź i rozlicz Twój e-PIT w Programie e-pity®.
Sprawdź Twój e-PIT. Wczytaj wstępnie przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT z portalu podatki.gov.pl. Uzupełnij wszystkie przysługujące Ci koszty, ulgi i odliczenia - spróbuj obniżyć Twój podatek. Rozlicz e-PIT i wyślij e-Deklarację a zwrot otrzymasz najpóźniej do 45 dni.
To najlepszy sposób na Twój e-PIT - wczytaj i sprawdź. Rozlicz e-pity już teraz online »

Program e-pity® to najbardziej kompleksowe rozwiązanie do rozliczenia e-PIT

Obecnie w usłudze Twój e-PIT nie rozliczysz wszystkich rodzajów PITów. Program e-pity® 2021 pozwala na wypełnianie ponad 30 deklaracji PIT 2021 w 2022 roku, czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku. Poza najpopularniejszymi formularzami jak: PIT-37, PIT-36/36S i PIT-36L/PIT36LS, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, DSF-1, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/SE, PIT/WZ, PIT/WZR, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7. Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-2, PIT-2A i 2K, PIT-3, PIT-12, PIT-14 oraz deklaracje UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych. W bazie formularzy Programu e-pity® znajdziesz też oświadczenie emeryta PIT-OP. W aktualnym Programie e-pity®, zmieniając rok podatkowy rozliczysz też PITy za 2020, 2019, 201820172016 i 2015.

Portal Podatkowy - podatki.gov.pl oraz porównanie możliwych form rozliczeń Twojego PIT-a

Jesteś przedsiębiorcą? Twój e-PIT nie czeka na Ciebie!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i rozliczasz: PIT-28 lub PIT-36 lub PIT-36L usługa Twój e-PIT - rozliczająca podatki za 2021 rok przygotowana przez Ministerstwo Finansów - nie obejmuje rozliczeń podatkowych w 2022 r. z firmy. Usługa Twój e-PIT nie będzie zawierała wszystkich danych o Twoim rozliczeniu, stąd pamiętaj, że samodzielnie będziesz musiał zadbać o wpisanie brakujących danych.

W Twój e-PIT za 2021 r. pojawią się m.in. deklaracje PIT-36 i PIT-28 niemniej nie będą one wypełniane danymi związanymi z prowadzoną działalnością gospodarczą. W efekcie:

 • nie można skorzystać w Twój e-PIT z deklaracji PIT-36L, PIT-36S, PIT-28S,
 • zeznanie PIT-36 zostanie podatnikowi udostępnione, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie rozliczał np. osiągnięte przychody ze stosunku pracy, z najmu i z odpłatnego zbycia rzeczy ruchomych,
 • nie można "dodać zeznania" tzn. jeśli nie będzie ono udostepnione to podatnik nie może np. przenosić otrzymanych kwot z zeznania udostepnionego - do innego zeznania, które powinien on wypełnić w związku z innymi źródłami przychodów, których KAS nie ujęło w jego deklaracji, 
 • KAS nie udostępni podatnikowi zeznania PIT-36, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie obowiązany rozliczyć np. przychody ze stosunku pracy i jednocześnie przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej,
 • PIT-28 zostanie udostępnione wyłącznie w przypadku, gdy w zeznaniu PIT-28 będą rozliczane wyłącznie przychody z najmu albo wyłącznie ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, albo wyłącznie z najmu i ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych,
 • jesli na PIT-36 lub PIT-28 miałyby pojawić się przychody z działalności gospodarczej (podatnik taką działalność zarejestrował) lub ze spółki, to deklaracje te nie będą w ogóle w Twój e-PIT udostępniane; całośc przychodów należy rozliczyć samodzielnie - np. poprzez program e-PITY®

 czytaj jak rozliczyć PIT firmy

Dochodów z zagranicy w usłudze Twój e-PIT nie rozliczysz

Jeżeli pracowałeś za granicą lub uzyskałeś dochody z zagranicy, nie rozliczysz ich na portalu podatkowym i nie rozliczysz w Twój e-PIT: PIT-36 i PIT-ZG oraz nie skorzystasz z ulgi abolicyjnej.

 czytaj więcej o dochodach z zagranicy

Tak, prawo do korekty przysługuje w pełni podatnikowi. Przygotowaną automatycznie (zaakceptowaną przez podatnika lub wysłaną automatycznie z dniem 30.04) deklarację można w dowolnym momencie korygować. Wyłącznie w okresie kontroli podatkowej lub czynności sprawdzających prawo do korekty zostaje zawieszone.
Więcej informacji w poradniku - Korekta Twój e-PIT
Wygodnie i prosto skorygujesz Twój e-PIT w Programie e-pity online

Co do zasady tak, niemniej zalecamy ostrożność - szczególnie w zakresie sprawdzenia, czy zwracana kwota nie została obniżona. Należy sprawdzić, czy w deklaracji podatkowej prawidłowo uwzględniono limit takiej ulgi - powinien być on równy sumie składek na ubezpieczenie ZUS i zdrowotne - może się zdarzyć, że część składek może być pominięta przy takim obliczeniu lub wyliczać wyłącznie składki na ubezpieczenie społeczne z pominięciem składek zdrowotnych. W obu przypadkach zwracana kwota będzie niższa, niż ta, która faktycznie przysługuje.
Wygodnie i prosto rozliczysz Twój e-PIT w Programie e-pity online

Twój e-PIT w e-pity Po prostu

Program e-pity
 • Wczytanie danych z PIT-11 i 8C bez błędu przy przepisywaniu ręcznie
 • Sprawdzenie kosztów i ulg podatkowych
 • Wszystkie obowiązujące deklaracje PIT
 • Twoje dane program przepisze z lat ubiegłych
 • Sam decydujesz o 1% - otwarta lista OPP
 • Automatyczny weryfikator e-deklaracji i UPO na e-mail
 • Szybszy zwrot podatku 
 • Ponad 30 000 000 pobrań programu

Opinie użytkowników

Bardzo przydatna obsługa. Wszystko jest proste i łatwe do zrozumienia.

Volodymyr 2021-11-09

🙂 jest czysta i przejrzysta

Kamila 2021-08-02

Bardzo dobry program polecam.

Izabella 2021-07-20

Super program - szybko, sprawnie - brawo

Leszek 2021-06-22

Rozliczenie szybkie, łatwe i przyjemne

Jolanta 2021-06-01

bardzo pomocny godny polecenia

Zbigniew 2021-05-24

Korzystam z niej od 2014 roku, polecam.

Róża 2021-05-05

Najlepsza aplikacja do rozliczania PITu jaką do tej pory używałem, po wpisaniu zakładu pracy już jest wstępnie rozliczony - małe poprawki i wio do skarbówki. Pozdrawiam polecam.

Roman 2021-05-04

Tak bardzo dobry program na każdą sytuację

Zbigniew 2021-05-01

Bardzo dobry program. Dostałam UPO kilka godzin po wysłaniu deklaracji.

Lule 2021-05-01

Serdecznie dziękuję. Szybko ,sprawnie, bez żadnych trudności - program Państwa super ! Pełen profesjonalizm. Pozdrawiam

Ewa 2021-04-30

Bardzo intuicyjna i przyjemna.

Andrzej 2021-04-30

Jak masz kłopoty - tu znajdziesz prosto i jasno

Zbigniew 2021-04-30

Szybko, sprawnie, intuicyjnie

Małgosia 2021-04-30

wszystko jest super zrobione

Jerzy 2021-04-30

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję