Wczytaj i rozlicz Twój e-PIT w Programie e-pity®

Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z e PIT do 45 dni!

15 lutego 2022 zaczęła funkcjonować usługa Twój e-PIT objmująca rozliczenia roku 2021. Dzięki niej nie musisz już przepisywać ręcznie informacji z PIT 11 do  PIT 37 i PIT 38 (ewentualnie do PIT 36 i PIT 28 w ograniczonym jednak zakresie - tj. jeśli deklaracje te wypełniasz nie będąc przedsiębiorcą) – Ministerstwo Finansów (KAS), przygotowało dla Ciebie wstępnie wypełniony Twój e-PIT za 2021 rok (2022). Nadal jesteś jednak odpowiedzialny m.in. za wskazanie w PIT wszystkich źródeł przychodów. Wczytaj bezpiecznie przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT z portalu podatkowego (podatki.gov.pl).  Po automatycznym wylogowaniu z portalu, dalej już samodzielnie w Programie e-pity® sprawdzisz wszystkie przychody, koszty uzyskania oraz wybierzesz wszystkie przysługujące Ci ulgi i odliczenia. Wybierzesz optymalną formę opodatkowania: rozliczenia z współmałżonkiem albo osoby samotnie wychowującej dziecko. Jeżeli okaże się to możliwe obniżysz swój podatek, kompleksowo rozliczysz e-PIT i wyślesz e-Deklarację w Programie e-pity®, a zwrot podatku masz na koncie w terminie najpóźniej do 45 dni. Wczytaj Twój e PIT już teraz!

Usługa Twój e-PIT nie jest automatyczną metodą rozliczenia podatkowego. Nie jest również wbrew powszechnej opinii jedyną wyłączną i dopuszczalną przez przepisy formą rozliczenia PIT za 2021 w 2022 roku.
Przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT to ułatwienie, z którego warto skorzystać, choćby dlatego by nie popełnić błędów przy przepisywaniu danych z PIT-11, ale trzeba koniecznie pamiętać by dodatkowo zweryfikować rozliczenie sporządzone przez fiskusa. Jeżeli nie możesz się zalogować do usługi Twój e-PIT, po prostu rozlicz PIT samodzielnie jak rok temu.
Warto przemyśleć, czy pozostawienie rozliczeń podatkowych zupełnie poza kontrolą jest słusznym wyborem!

 więcej dlaczego warto sprawdzić lub samodzielnie rozliczyć Twój e-PIT

Nie czekaj! Wczytaj bezpiecznie Twój e-PIT i rozlicz e-PIT samodzielnie, wysyłając e-deklarację z Programu e-pity®, a zwrot z podatku PIT będziesz miał na koncie bankowym w ciągu 45 dni. Jeżeli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny czas skraca się nawet do 30 dni. Korzystając z mobilnej wersji e-pity możesz wysłać e-Deklaracje także z telefonu komórkowego lub tabletu. Pamiętaj składając deklarację w tradycyjny sposób, (wersja papierowa) na zwrot PIT będziesz czekał nawet do trzech miesięcy. Jeżeli nie zrobisz nic uznając, że fiskus rozliczył Cię poprawnie w usłudze Twój e-PIT - termin Twojego zwrotu podatku będzie biegł dopiero od 03.05.2022 r., a zwrot nastąpi do 16.06.2022 r. Warto zatem sporządzić deklarację e-PIT samemu lub zatwierdzić Twój e-PIT na portalu podatkowym.

więcej o nowych zasadach zwrotu z PIT w 2022 roku

Dlaczego warto sprawdzić Twój e-PIT

Zanim zatwierdzisz i wyślesz Twój e-PIT, sprawdź czy obejmuje on wszystkie Twoje przychody, czy naliczone są odpowiednio koszty uzyskania - szczególnie dla umów zleceńumów o dzieło, czy  twórców z limitem 50%. Zwróć także uwagę, jak została rozliczona Twoja ulga prorodzinna oraz czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących Ci pozostałych ulg i odliczeń. Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczną poprawność wyliczenia wysokości Twojego podatku, a także wysokości ewentualnego zwrotu z PIT lub kwoty do zapłaty podatku.

poznaj ponad 20 powodów dlaczego warto sprawdzić lub samodzielnie rozliczyć Twój e-PIT

Wczytaj, sprawdź i rozlicz Twój e-PIT w Programie e-pity®.
Sprawdź Twój e-PIT. Wczytaj wstępnie przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT z portalu podatki.gov.pl. Uzupełnij wszystkie przysługujące Ci koszty, ulgi i odliczenia - spróbuj obniżyć Twój podatek. Rozlicz e-PIT i wyślij e-Deklarację a zwrot otrzymasz najpóźniej do 45 dni.
To najlepszy sposób na Twój e-PIT - wczytaj i sprawdź. Rozlicz e-pity już teraz online »

Program e-pity® to najbardziej kompleksowe rozwiązanie do rozliczenia e-PIT

Obecnie w usłudze Twój e-PIT nie rozliczysz wszystkich rodzajów PITów. Program e-pity® 2021 pozwala na wypełnianie ponad 30 deklaracji PIT 2021 w 2022 roku, czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku. Poza najpopularniejszymi formularzami jak: PIT 37, PIT 36/36S i PIT 36L/PIT36LS, PIT 28, PIT 38, PIT 39, PIT/B, PIT/BR, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, DSF-1, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/SE, PIT/WZ, PIT/WZR, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7. Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-2, PIT-2A i 2K, PIT-3, PIT-14 oraz deklaracje UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych. W bazie formularzy Programu e-pity® znajdziesz też oświadczenie emeryta PIT-OP. W aktualnym Programie e-pity®, zmieniając rok podatkowy rozliczysz też PITy za 2020, 2019, 201820172016 i 2015.

Portal Podatkowy - podatki.gov.pl oraz porównanie możliwych form rozliczeń Twojego PIT-a

Jesteś przedsiębiorcą? Twój e-PIT nie czeka na Ciebie!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i rozliczasz: PIT 28 lub PIT 36 lub PIT 36L usługa Twój e-PIT - rozliczająca podatki za 2021 rok przygotowana przez Ministerstwo Finansów - nie obejmuje rozliczeń podatkowych w 2022 r. z firmy. Usługa Twój e-PIT nie będzie zawierała wszystkich danych o Twoim rozliczeniu, stąd pamiętaj, że samodzielnie będziesz musiał zadbać o wpisanie brakujących danych.

W Twój e-PIT za 2021 r. pojawią się m.in. deklaracje PIT-36 i PIT-28 niemniej nie będą one wypełniane danymi związanymi z prowadzoną działalnością gospodarczą. W efekcie:

 • nie można skorzystać w Twój e-PIT z deklaracji PIT-36L, PIT-36S, PIT-28S,
 • zeznanie PIT-36 zostanie podatnikowi udostępnione, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie rozliczał np. osiągnięte przychody ze stosunku pracy, z najmu i z odpłatnego zbycia rzeczy ruchomych,
 • nie można "dodać zeznania" tzn. jeśli nie będzie ono udostepnione to podatnik nie może np. przenosić otrzymanych kwot z zeznania udostepnionego - do innego zeznania, które powinien on wypełnić w związku z innymi źródłami przychodów, których KAS nie ujęło w jego deklaracji, 
 • KAS nie udostępni podatnikowi zeznania PIT-36, jeżeli w zeznaniu tym podatnik będzie obowiązany rozliczyć np. przychody ze stosunku pracy i jednocześnie przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej,
 • PIT-28 zostanie udostępnione wyłącznie w przypadku, gdy w zeznaniu PIT-28 będą rozliczane wyłącznie przychody z najmu albo wyłącznie ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, albo wyłącznie z najmu i ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych,
 • jesli na PIT-36 lub PIT-28 miałyby pojawić się przychody z działalności gospodarczej (podatnik taką działalność zarejestrował) lub ze spółki, to deklaracje te nie będą w ogóle w Twój e-PIT udostępniane; całośc przychodów należy rozliczyć samodzielnie - np. poprzez program e-PITY®

 czytaj jak rozliczyć PIT firmy

Dochodów z zagranicy w usłudze Twój e-PIT nie rozliczysz

Jeżeli pracowałeś za granicą lub uzyskałeś dochody z zagranicy, nie rozliczysz ich na portalu podatkowym i nie rozliczysz w Twój e-PIT: PIT 36 i PIT-ZG oraz nie skorzystasz z ulgi abolicyjnej.

 czytaj więcej o dochodach z zagranicy

 Twój e-Pit

Twój e-PIT w e-pity Po prostu

Program e-pity
 • Wczytanie danych z PIT-11 i 8C bez błędu przy przepisywaniu ręcznie
 • Sprawdzenie kosztów i ulg podatkowych
 • Wszystkie obowiązujące deklaracje PIT
 • Twoje dane program przepisze z lat ubiegłych
 • Sam decydujesz o 1% - otwarta lista OPP
 • Automatyczny weryfikator e-deklaracji i UPO na e-mail
 • Szybszy zwrot podatku 
 • Ponad 30 000 000 pobrań programu

Opinie użytkowników

Korzystam z programu już parę lat. Jest łatwy w obsłudze i szybki.

Marzena 2022-05-07

Program przypomina o niewypełnionych rubrykach, co jest bardzo pomocne.

Adam 2022-05-06

Szybko i prosto. Polecam.

Ryszard 2022-05-03

Bardzo praktyczne i pomocne narzędzie do rozliczania podatków, polecam!

Ksenia 2022-05-03

Jestem bardzo zadowolony z programu e-pity. Również dlatego, że można samodzielnie wskazać cel OPP

Michał 2022-05-03

niezmiennie od lat najlepszy

Krzysiek 2022-05-03

Szybko, sprawnie, bezproblemowo 🙂

Renata 2022-05-02

prosty w obsłudze, intuicyjny

Katarzyna 2022-05-02

łatwo szybko bez problemów. polecam

Zuzanna 2022-05-02

świetnie działa polecam wszystkim

Janusz 2022-05-02

Bardzo prosty i klarowny

Angelika 2022-05-02

program sam wylicza bardzo dokładnie i objaśnia niejsności Podoba mi się

Gosia 2022-05-01

Aplikacja w bardzo przystępny i prosty sposób pozwala na szybkie złożenie zeznania w trybie on-line, bezpośrednio do urzędu skarbowego. Doskonałe narzędzie dla podatników, korzystałem z tego narzędzia również w poprzednim roku. Moim zdaniem aplikacja zasługuje na maksymalną ocenę :-)

Wiesław 2022-05-01

Bardzo czytelnie wszystko wyjaśnione krok po kroku. Działa sprawnie, oblicza i wysyła do urzędu. Drugi rok korzystam i jestem zadowolona.

Aneta 2022-05-01

Bardzo przyjazny program. Szybko i klarownie.

Sylwia 2022-05-01

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję