Skorzystaj z narzędzi ułatwiających wyliczenia podatkowe, kadrowe i płacowe. Są one pomocne zarówno od strony obliczeń prowadzonych przez zakłady pracy, samo zatrudnionych - przedsiębiorców, biura księgowe, jak i przez zatrudnionych, wykonujących określone czynności w przedsiębiorstwie czy też u osób obliczających swoje wynagrodzenia.

Narzędzie oblicza kwoty otrzymywane przy zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę, zlecenie, dzieło - za rok 2022 (Nowy Ład) i za lata poprzednie. Podstawą wyliczeń jest wynagrodzenie netto, brutto lub ostateczny koszt, jaki przedsiębiorca ponosi z tytułu zatrudnienia pracownika. Wyliczenie obejmuje składki ZUS, zdrowotne, koszty uzyskania przychodów oraz inne obciążenia obniżające wartość brutto wynagrodzenia. Narzędzie pokazuje również wszelkie koszty dodatkowe, jakie przy wypłacie oprócz wynagrodzenia brutto ponosi zakład pracy.

Kalkulator PIT - oblicz dokładnie Twój PIT od razu w Programie e-pity 2021.

Nie musisz liczyć podatku PIT za 2021 na żadnym kalkulatorze lub ręcznie. Sprawdź wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo od razu z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku. 
Najlepszy sposób na kalkulator PIT - Program e-pity. Po prostu uruchom online >>

Kalkulator ma za zadanie ustalić jaka jest korzyść z samozatrudnienia (rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej) osoby, która do tej pory uzyskiwała wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę. Odpowiednio porównanie dotyczy opłacalności samozatrudnienia osoby zatrudnionej na podstawie umowy cywilnoprawnej – zlecenie, dzieło.

W celu wyliczenia całkowitego obciążenia ubezpieczeniami osoby prowadzącej indywidualną działalność gospodarczą skorzystać należy z kalkulatora składek ZUS na 2021 i 2022 rok. Kalkulator wskazuje składki należne od osób pozostających na pełnym ZUS. Uwzględnia również ulgę w ZUS – obowiązującą przez 24 miesiące prowadzenia działalności. Po trzecie – wylicza składki u przedsiębiorców ma tzw. małym ZUS, u których wartość składek uzależniona jest od wartości przychodu uzyskiwanego z działalności gospodarczej.

Począwszy od 1 lutego 2020 r. przedsiębiorcy mają prawo korzystać ze składek ZUS uzależnionych od wysokości ich faktycznego przychodu. Wyliczenie składki możliwa jest w kalkulatorze. Przed zgłoszeniem do ZUS zmiany kodów ubezpieczeniowych należy skontrolować, czy spełnione są warunki korzystania z tzw. małego ZUS plus.

Skorzystaj z małego ZUS w 2021 r. i 2022 i płać niższe składki na ubezpieczenie. 

Składka na ubezpieczenie zdrowotne ustalana jest jako 9% podstawy jej ustalenia. W rozliczeniu podatkowym, (PIT) dopuszczalne jest odliczenie od podatku wyłącznie 7,75% tej podstawy. W efekcie wpłacie do ZUS podlega wyższa kwota, niż kwota odliczana od podatku w PIT.

Kwota zmniejszająca podatek uzależniona jest od wysokości dochodu podatnika. Kwota ta waha się od 1360 zł – przy wynagrodzeniach do 8000 zł do 0 zł – u podatników o dochodach powyżej 127.000 zł. Ostateczne jej ustalenie opiera się o wyliczenia, które przeprowadzić można w prosty sposób w kalkulatorze kwoty wolnej od podatku.

Zadaniem kalkulatora - PIT z małżonkiem - jest sprawdzenie, czy bardziej opłacalnym jest opodatkowanie się samodzielnie czy też wspólnie z małżonkiem. PIT rozliczyć razem, czy osobno?
Kalkulator porównuje rozliczenie się przez oboje małżonków według skali podatkowej (17 i 32%), a zatem jako wynik otrzymamy różnicę pomiędzy samodzielnym rozliczeniem według skali podatkowej, a wspólnym rozliczeniem według tej skali. W kalkulatorze nie porównuje się natomiast innych niż skala podatkowa zasad opodatkowania, np. metody liniowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

 

Wczytaj, sprawdź i rozlicz Twój e-PIT w Programie e-pity®

Sprawdź Twój e-PIT. Wczytaj wstępnie przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT z portalu podatki.gov.pl. Uzupełnij wszystkie przysługujące Ci koszty, ulgi i odliczenia - spróbuj obniżyć Twój podatek. Rozlicz e-PIT i wyślij e-Deklarację a zwrot otrzymasz najpóźniej do 45 dni.
To najlepszy sposób na Twój e-PIT - wczytaj i sprawdź. Rozlicz e-pity już teraz online >>

W przeliczeniu kwoty VAT, jaką należy wykazać na fakturze lub jaka może być odliczona z otrzymanej faktury pomocnym będzie kalkulator kwot netto – przeliczający z kwoty brutto i kalkulator kwot brutto – przeliczający z kwoty netto. Kalkulator uwzględnia wszystkie obowiązujące obecnie stawki podatku VAT.

Wykorzystanie auta na cele prywatne lub rozliczenie wykorzystania pojazdu w związku z odbywaną podróżą służbową odbywać się będzie na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu, przy czym limit wypłaty za korzystanie z takiego samochodu ustalany jest na podstawie iloczynu przejechanych kilometrów i stawki za każdy przejechany kilometr. W celu szybkiego obliczenia należnej kwoty do rozliczenia korzystać należy z kalkulatora kilometrówki – ewidencji przebiegu. Oblicza on należną kwotę w zależności od rodzaju środka transportu oraz pojemności silnika, jaki ten środek transportu wykorzystuje.

Kalkulato oblicza wysokość należnych odsetek za zwłoke w zapłacie należności podatkowych.

Kalkulato oblicza wysokość należnych odsetek za zwłoke w zapłacie należności wynikających z umów cywilnoprawnych - PCC.

Kalkulator oblicza wysokość należnych odsetek za zwłoke w zapłacie należności wynikających ze zobowiązań w stosunku do ZUS.

2022-03-28

Nowy ład - zmiany 2022; stawka podatku, odliczanie zdrowotnej, rozliczenie z dzieckiem

Począwszy od 1 lipca 2022 r. spodziewać się należy zmian w treści przepisów o podatku PIT i CIT. Przeczytaj jakie to zmiany.

2022-03-23

Ulga dla klasy średniej we wspólnym opodatkowaniu małżonków

Dowiedz się więcej o rozliczaniu ulgi dla klasy średniej wspólnie z małżonkiem. Zobacz przykłady rozliczeń.

2022-03-22

Import e-Deklaracji do Programu e-pity już możliwy!

System e-Deklaracje - podatki.gov.pl wkrótce przestanie działać. Upewnij się, że zachowasz swoje dane oraz dokumenty importując je do programu e-pity.

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję