Rok 2024 będzie kolejnym rokiem po szerokich zmianach wprowadzonych pakietem Nowy Ład. Obejmie zatem niższą stawkę podatku, zmienione zasady obliczeń składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz szereg ulg podatkowych, które nie pojawiały się do 2022 r. W rozliczeniach PIT 2025 i latach późniejszych należy się zatem spodziewać kolejnych nowych zmian, uszczelniających system podatkowy, szczególnie pod względem ściągalności podatków. 

więcej o planowanych zmianach podatkowych obowiązujących w rozliczeniu 2022 r.>
 więcej o zmianach w PIT za 2023 r. >

Nie są jeszcze znane wszystkie zmiany podatkowe w PIT za rok 2024, które będą obowiązywały w rozliczeniach PIT 2025 i latach późniejszych. Jeżeli tylko pojawią się projekty takich zmian zostaną na tej stronie opublikwoane, ponieważ warto przygotować się wcześniej do rozliczenia PIT za rok 2024 w roku 2025.

Planowane zmiany w PIT na lata 2024, 2025, 2026

Zapowiadane są przez Ministerstwo Finansów systemowe zmiany w podatku dochodowym. Celem zmian jest dostosowanie systemu podatkowego do realiów wynikających z Nowego Poslkie Ładu. W efekcie przygotowywanych zmian należy spodzieać się dalszego uszczelnienia systemu podatkowego w roku 2024 (zeznanie 2025), w szczególności wynikać będzie ono z zabezpieczeniem Skarbu Państwa przed wyprowadzaniem i transferem nieopodatkowanych środków pieniężnych poza granice kraju. 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach podatkowych. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

więcej o planowanych zmianach podatkowych na 2024 za 2023 rok > 
więcej o planowanych zmianach podatkowych na 2023 za 2022 rok >

Polecamy poradniki i kalkulatory podatkowe, ZUS związane z zmianami wprowadzanymi przez Nowy Polski Ład 

Aktualności - sprawdź najnowsze informacje dotyczące rozliczeń PIT
2023-09-22

Zakup produktów spożywczym jest kosztem podatkowym dla fotografa kulinarnego

Wydatki na produkty spożywcze wykorzystywane przez fotografa kulinarnego w celu zrobienia zdjęć są kosztami poniesionymi w celu osiągnięcia przychodów.

2023-09-22

Tester oprogramowania może płacić niższy ryczałt

Testowanie polegające na wykrywaniu błędów lub problemów w działaniu aplikacji w trakcie ręcznego „przeklikiwania się” opodatkowane stawką 8,5%.

2023-09-22

Odwołana darowizna nie jest przychodem podlegającym opodatkowaniu

Odwołanie darowizny przez darczyńcę spowoduje powrót do stanu sprzed zawarcia umowy darowizny.

Wspieramy OPP
Nasi partnerzy