Rok 2024 będzie kolejnym rokiem po szerokich zmianach wprowadzonych pakietem Nowy Ład. Obejmie zatem niższą stawkę podatku, zmienione zasady obliczeń składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz szereg ulg podatkowych, które nie pojawiały się do 2022 r. W rozliczeniach PIT 2025 i latach późniejszych należy się zatem spodziewać kolejnych nowych zmian, uszczelniających system podatkowy, szczególnie pod względem ściągalności podatków. 

więcej o zmianach w PIT za 2023 r. rozliczanych w 2024 roku >

Nie są jeszcze znane wszystkie zmiany podatkowe w PIT za rok 2024, które będą obowiązywały w rozliczeniach PIT 2025 i latach późniejszych. Jeżeli tylko pojawią się projekty takich zmian zostaną na tej stronie opublikwoane, ponieważ warto przygotować się wcześniej do rozliczenia PIT za rok 2024 w roku 2025.

Planowane zmiany w PIT na lata 2024, 2025, 2026

Zapowiadane są przez Ministerstwo Finansów systemowe zmiany w podatku dochodowym. Celem zmian jest dostosowanie systemu podatkowego do realiów wynikających z Nowego Poslkie Ładu. W efekcie przygotowywanych zmian należy spodzieać się dalszego uszczelnienia systemu podatkowego w roku 2024 (zeznanie 2025), w szczególności wynikać będzie ono z zabezpieczeniem Skarbu Państwa przed wyprowadzaniem i transferem nieopodatkowanych środków pieniężnych poza granice kraju. 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach podatkowych. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

więcej o planowanych zmianach podatkowych na 2024 za 2023 rok
zmiany w PIT 2026 za 2025 rok

Polecamy poradniki i kalkulatory podatkowe, ZUS związane z zmianami wprowadzanymi przez Nowy Polski Ład 

Aktualności - sprawdź najnowsze informacje dotyczące rozliczeń PIT
2024-02-16

Ulga na zabytki tylko dla właścicieli

Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu nie pozwala na korzystanie z ulgi, która przysługuje wyłącznie właścicielom.

2024-02-16

Ugoda z bankiem podlega opodatkowaniu

Świadczenie otrzymane od banku w zamian za zobowiązanie do odstąpienia od dalszych roszczeń w związku z umową kredytową jest przychodem z innych źródeł i podlega opodatkowaniu.

2024-02-16

Przedsiębiorca może zapłacić gotówką, bo komornik gwarantuje przejrzystość

Pośrednictwo komornika, który jest podmiotem zaufania publicznego, zwalnia podatnika z obowiązku dokonywania płatności za pośrednictwem rachunku płatniczego.

Wspieramy OPP
Nasi partnerzy