Urząd Skarbowy może zrobić PIT za Ciebie.

Do 2016 roku jeżeli ktoś nie chciał składać deklaracji PIT samodzielnie i miał tylko przychody z umowy o pracę wystarczyło, że składał PIT-12 u pracodawcy, by ten rozliczył PIT w jego imieniu. W latach 2017-2018, podatnik mógł złożyć PIT-WZ – wniosek by rozliczył go Urząd Skarbowy.

W 2020 roku sam podejmujesz decyzję, czy przygotowujesz PIT-37 i PIT-38 samodzielnie, czy też skorzystasz z deklaracji przygotowanych za Ciebie przez Ministerstwo Finansów i kotrolujesz je lub korzystasz z takich deklaracji w usłudze Twój e-PIT i nawet nie kontrolujesz ich treści. Natomiast jeśli w 2020 jesteś zobowiązany przygotować PIT-36, PIT-36L, PIT-39, PIT-OP, PIT-28 – to warto samodzielnie rozliczyć deklarację podatkową. Nawet usługa Twój e-PIT nie pozwoli na wprowadzenie wszystkich danych, które wyłącznie Ty posiadasz. Rekomendujemy wówczas w tradycyjny sposób przygotować i przekazać deklarację podatkową - samodzielnie, np. poprzez program e-PITY.

Wczytaj, sprawdź i rozlicz Twój e-PIT w Programie e-pity®

Sprawdź Twój e-PIT. Wczytaj wstępnie przygotowany dla Ciebie Twój e-PIT z portalu podatki.gov.pl. Uzupełnij wszystkie przysługujące Ci koszty, ulgi i odliczenia - spróbuj obniżyć Twój podatek. Rozlicz e-PIT i wyślij e-Deklarację a zwrot otrzymasz najpóźniej do 45 dni.
To najlepszy sposób na Twój e-PIT - wczytaj i sprawdź. Rozlicz e-pity już teraz online >>

Pierwszą czynnością, jaką powinieneś zrobić to zalogować się do miejsca, w którym znajdują się Twoje e-PITy. Deklaracje PIT-37 lub PIT-38 są dostępne na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów. Logować do niego można z użyciem danych autoryzacyjnych (PESEL/NIP, data urodzenia, kwota przychodu za 2018 r., kwota przychodu z informacji od pracodawcy za 2019 r. z PIT-11 lub z PIT-8C. Alternatywnie możesz skorzystać z logowania za pomocą profilu zaufanego.

Po zalogowaniu możesz:

  • Zaakceptować wersje przygotowaną,
  • Zmodyfikować ją i zaakceptować w nowym kształcie,
  • Odrzucić przygotowaną wersje rozliczenia,
  • Wyjść z portalu nie robiąc nic.

Twój e-PIT w Programie e-pity

Obecnie w usłudze Twój e-PIT Ministerstwa Finansów nie rozliczysz wszystkich rodzajów PIT. Program e-pity 2019 pozwala na wypełnianie ponad 30 deklaracji PIT 2019 w 2020 roku czyli największej liczby spośród wszystkich aplikacji do PIT-ów dostępnych na rynku. Poza PIT-37 i PIT-38 to także PIT-36/36S i PIT-36L/PIT36LSPIT-28PIT-38PIT-39PIT/BPIT/BR PIT/TPPIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZGPIT-28/APIT-28/BZAP-3 i NIP-7. Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-3, PIT- 14 oraz deklaracje PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, ORD-ZUdruk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych. W bazie formularzy programu e-pity znajdziesz też oświadczenie emeryta PIT-OP.

portal podatkowy - podatki.gov.pl oraz porównanie możliwych form rozliczeń Twojego PIT-a >

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję