Jaka kara grozi mi za złożenie niewłaściwej deklaracji? Pomyliłam się i zamiast PIT-36 złożyłam i zadeklarowałam poprawnie wszystkie kwoty na PIT-37.

Wydaje się, że w takim przypadku odpowiedzialność karna skarbowa nie powinna występować. Podatnik złożył deklarację oraz rozliczył podatek. Niemniej warto dodatkowo skorygować zeznanie podatkowe składając korektę rozliczenia rocznego na prawidłowym formularzu PIT.

Istnieje stanowisko, że złożenie deklaracji na nieprawidłowym formularzu uważa się za nieważne (w konsekwencji – uznać należy, że podatnik w ogóle nie złożył deklaracji i nie wskazał kwot przychodów). Obecnie coraz częściej stanowisko to jest kwestionowane na rzecz wskazanego powyżej.

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akcepuję