Już teraz możesz pobrać Program e-pity 2017 w wersji umożliwiającej rozliczenie PIT 2017 przez internet.

Aplikacja zostanie zaktualizowana automatycznie abyś po 20 marca 2018 mógł wygodnie wczytać Twój wstępnie wypełniony PIT (PFR)  i wysłać rozliczenia PIT.

Najlepszy sposób na bezbłędne rozliczenie dzięki wstępnie wypełnionemu zeznaniu PFR

Sprawdź jak wypełnić PIT-a w 5 minut, skorzystać z ulg i odliczeń oraz wygodnie wysłać e-pity.
Zobacz film, jak wczytać swój wstępnie wypełniony PIT PFR z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów. 

Z programem e-pity nie musisz znać się na podatkach. Wypełnisz swojego PIT-a za 2017 rok szybko i bezpiecznie korzystając z Kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku. Wypełnisz swojego PIT-a za 2017 rok szybko i bezpiecznie, także w wersji mobilnej na Twoim telefonie komórkowym lub tablecie.
Możesz skorzystać także z naszych poradników w dziale ABC podatki lub pobrać darmowy e-book.

Wstępnie wypełniony PIT (PFR) w pytaniach i odpowiedziach:

Co daje mi skorzystanie z usługi - wstępnie wypełnionego PIT (PFR)?

Dzięki wczytaniu danych wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR), nie będziesz musiał przepisywać ręcznie wielu informacji, takich jak: koszty, zaliczki, wpłacone składki społeczne i zdrowotne. Im więcej masz PIT-ów -11, 8C lub PIT-40A/11A tym szybciej i bez ryzyka błędu wypełnisz swoją deklarację.

Czytaj też dokumentację - Help PFR,
broszurę informacyjną PFR

Czym różni się obsługa PFR w e-pity od usługi dostępnej na Portalu Podatkowym?

Aplikacja e-pity, jest pewnego rodzaju „nakładką” na usługę, jaką przygotowało Ministerstwo Finansów i po prostu korzysta z jej mechanizmów. Oczywiście, jeżeli wolisz skorzystać z usługi PFR bezpośrednio na Portalu Podatkowym, zrób to i porównaj funkcjonalność obu rozwiązań - wybierz tą, która bardziej Ci odpowiada. Usługę PFR udostępniliśmy dlatego, ponieważ uważamy ją za bardzo praktyczną i wygodną – godną polecenia wszystkim użytkownikom e-pity.

Nasza aplikacja nie zostawia podatnika samego z wstępnie przygotowanym PIT-em, tylko prowadzi go bezpiecznie krok po kroku, tak by nie popełnił błędu i nie zapomniał o pozostałych przychodach. Dajemy Ci możliwość modyfikacji kosztów oraz przypominamy Ci o przysługujących ulgach i odliczeniach tak, aby zwrot Twojego podatku był jak największy lub podatek do zapłaty, jak najniższy.

Za wyborem e-pity przemawia też wiele innych korzyści, za które ceni go liczna rzesza Użytkowników, w tym np. brak konieczności przepisywania danych podatnika i danych jego rodziny z lat poprzednich, czy dostępność do kwoty przychodu z deklaracji za poprzedni rok - niezbędnej do wysyłki PIT-a do systemu e-deklaracje.gov.pl. Swój wstępnie przygotowany PIT (PFR) wczytało, uzupełniło o dodatkowe dane i rozliczyło w naszej aplikacji już ponad 450.000 podatników!

Poza tym, możesz skorzystać z tej usługi nie tylko poprzez stronę www – jak proponuje Ministerstwo Finansów, ale w wygodnej aplikacji pobranej na komputer lub tablet, która pozwala Ci wypełniać PIT-a w dowolnym trybie. W aplikacji e-pity zawsze możesz przerwać proces rozliczania deklaracji, zapisać dane i w dogodnym dla Ciebie momencie dokończyć jego wypełnianie.

Czy wczytanie wstępnie wypełnionego PIT-a (PFR) do e-pity jest bezpieczne?

Warunkiem wczytania danych PFR do aplikacji e-pity jest podanie Twoich prawidłowych danych uwierzytelniających, niezbędnych do autoryzacji usługi PFR. Zwróć jednak uwagę, że rozliczając swojego PIT-a, bez korzystania z usługi PFR, musiałbyś wpisać dokładnie te same dane autoryzacyjne do swojej deklaracji PIT w programie e-pity, tyle tylko, że samodzielnie.

Transmisja danych pomiędzy aplikacją e-pity (serwerami e-file), a Portalem Podatkowym (serwerami Ministerstwa Finansów), odbywa się w bezpieczny sposób, z wykorzystaniem algorytmów szyfrowania danych (SSL), a z momentem wczytania ich do aplikacji, dane te usuwane są automatycznie z serwerów e-file. W wersji desktop natomiast, zaznaczając w: Plik->Ustawienia->e-Deklaracje – opcję:
[X] Wczytuj dane z Portalu Podatkowego bez udziału serwera e-file - dane wczytają się bezpośrednio do Twojego komputera.

Jest to zgodne z naszą zasadą, by ze względów bezpieczeństwa nie przechowywać żadnych Twoich danych wprowadzanych do programu. Twoje dane są zawsze bezpieczne, ponieważ zapisywane są wyłącznie na Twoim komputerze i tylko Ty masz do nich dostęp!

e-pity - najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

Bezpieczeństwo Twoich danych

Bezpieczeństwo danych to nasz najwyższy priorytet. Twoje dane są zapisywane wyłącznie na Twoim komputerze. Nie przechowujemy ich na naszych serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Jeżeli chcesz, możesz je samodzielnie zapisać w Google Drive. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, co gwarantuje 128 bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust. Bezpieczeństwo programu e-pity potwierdził także lider programów antywirusowych – firma Avast.

Pozytywna opinia księgowych

Poprawność programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami potwierdziło Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (najstarsza - ponad 100 lat tradycji - i największa polska organizacja skupiająca księgowych). Poprawność i użyteczność programu potwierdzają także księgowi oraz doradcy podatkowi, którzy od 8 lat korzystają z aplikacji e-pity wypełniając deklarację swoich klientów – firm i osób prywatnych.

Możesz wczytać - Wstępnie Wypełniony PIT - PFR

W połowie marca Ministerstwo Finansów udostępnia wszystkim podatnikom, którzy otrzymali PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A możliwość pobrania z Portalu Podatnika - Wstępnie Wypełnionej deklaracji PIT-37 lub PIT-38 w skrócie PFR (z angielskiego Pre- Filed tax Return). Aplikacja e-pity, stanowi pewnego rodzaju „nakładkę” na usługę przygotowaną przez Ministerstwo, dodaje do niej praktyczne funkcjonalności i otwiera ją na podatników składających także inne deklaracje np. PIT-36. Program e-pity umożliwia bezpieczne pobranie danych PFR z Portalu Podatkowego, pozwala uzupełnić je o kwoty przychodów z innych źródeł oraz modyfikować koszty. Aplikacja zadba także o to, by podatnik nie zapomniał o przysługujących mu ulgach i odliczeniach. Użytkownicy e-pity pobrali już ponad 450.000 wstępnie przygotowanych PIT-ów.

Możesz wysyłać e-Deklaracje

Program e-pity 2017 obsługuje wysyłkę wszystkich dostępnych PIT-ów przez internet do systemu e-Deklaracje.gov.pl i to zarówno podpisanych kwalifikowanym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką program weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail. Użytkownicy naszej aplikacji przesłali już skutecznie ponad 6 500 000 e-deklaracji.
Nowość: e-deklarację PIT-37 wyślesz także szybko i bezpiecznie z wersji mobilnej e-pity, prosto z Twojego telefonu komórkowego lub tabletu.

e-Pisma do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce

Program e-pity 2017 pozwala także na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. W aplikacji znajdziesz gotowe wzory najpopularniejszych pism, m.in. wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty czy odroczenie płatności. Program automatycznie wypełni pismo Twoimi danymi, a Ty bez wychodzenia z domu wyślesz swoją e-korespondencję na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą właściwego urzędu skarbowego, wybierając go z listy. Aplikacja umożliwia także e-wysłanie do urzędu własnych dokumentów załączanych z komputera w formie plików *doc, *pdf-a lub za pomocą skanu.

Program e-pity najlepszy w Polsce

Program e-pity został uhonorowany certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Potwierdzeniem przyznanej nagrody są tysiące pozytywnych opinii, wysokie oceny partnerów oraz branżowych blogerów. A przede wszystkim ponad 20 milionów zadowolonych klientów. Program e-pity jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń PIT – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę deklaracji. Skalę działania najlepiej obrazuje fakt z 27 kwietnia 2017 roku, kiedy to system e-pity jednej doby rozliczył ponad 90 000 deklaracji, każdej jednej minuty wypełniano 62 PITy - 1 PIT na sekundę.

PFR w e-pity Po prostu

  • Bez instalacji dodatkowej wtyczki (plugin)
  • Kreator PIT lub aktywne deklaracje
  • Wstępnie wypełniony PIT - wczytanie PFR
  • Automatyczny weryfikator e-deklaracji
  • Automatyczne potwierdzenie UPO na e-mail
  • Bezpiecznie - dane zostają wyłącznie u Ciebie 
  • Za darmo także do użytku komercyjnego 
  • Ponad 20.000.000 pobrań programu


Opinie użytkowników

4,8
4,8 na 5 gwiazdek
7.2 tys. opinii

Opinie pochodzą z profilu e-pity na

Program naprawdę dobry, prosty w obsłudze ,dane osobowe zapisane z poprzednich lat.
Można samemu wpisać KRS i wesprzeć lokalne OPP (od lat wspieram lokalne hospicjum).

5 Sasanka, 2018-01-15

Bardzo dobry, prosty w obsłudze program .korzystam z niego od kilku lat. Jest niezawodny. Poprowadzi nawet tych, którzy pierwszy raz zechcą skorzystać z internetowej formy rozliczenia podatku, wypełnienia i wysłania deklaracji . Stwarza też możliwość samodzielnego wybrania fundacji, na którą chcemy przekazać 1 % podatku. Godny polecenia

5 Zofia, 2018-01-14

Od lat korzystam. Dzięki niemu oszczędzam mnóstwo stresu związanego z wyliczaniem podatków. Wszystko proste i przejrzyste.

5 Janusz, 2018-01-13

Bardzo gorąco polecam używanie tego programu, bo jest nieskomplikowany i z łatwością się go używa. Korzystam z niego od paru lat i jestem zadowolona, ponieważ pozwala mi na samodzielne rozliczenie PIT-u mojego i mojej rodziny.

5 Marzanna, 2018-01-13

Program używam od samego początku, gdy tylko można się było rozliczać za pomocą internetu. Wygodny, intuicyjny, sam uzupełnia dane potrzebne do rozliczenia i weryfikacji. Można swój numer KRS podać - duży plus w stosunku do innych programów. Jestem z niego zadowolony na 100%. POLECAM wszystkim.

5 Sebastian, 2018-01-12

Korzystam od kilku lat, bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach...

5 Anna, 2018-01-12

Pierwszy raz używałam tego programu. Uważam, że jest dobry i zrozumiały. Można faktycznie samemu wpisać nr KRS.

4 Radek, 2018-01-11

Używam tego programu już od paru lat. Polecam go wszystkim, gdyż jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy znać tylko odpowiednie kwoty, a resztę zrobi program. Bardzo dużym plusem jest to, że program przy aktualizacji wczytuje dane z poprzednich lat, więc kolejne wypełnianie deklaracji jest jeszcze prostsze i zajmuje dosłownie klika minut. :)

5 Magdalena, 2018-01-11

Bardzo prosty, zrozumiały program. Polecam. Bez wychodzenia do Urzędu PIT rozliczony i przesłany. SUPER

5 Edyta, 2018-01-11

Kilka lat współpracy, kilka lat zaufania!!!

5 Sympatyczny, 2018-01-11

Класна і легка програма

5 Саша, 2018-01-10

Korzystam od kilku lat, a przejrzałam inne programy. E-pity jest na I miejscu

5 Karolina, 2018-01-09

Doskonały program do samodzielnego rozliczania podatku. Korzystam z niego z przyjemnością od kilku lat i wysoko oceniam możliwość dzielenia się 1% podatku z dowolną organizacją pożytku publicznego, bez narzucania określonego nr KRS. Dziękuję @epity i serdecznie wszystkim polecam Wasz program!

5 Malga, 2018-01-09

Korzystam z tego programu od kilku już lat i nie znalazłem do tej pory lepszego narzędzia, które pomaga w jasny i prosty sposób oddac cesarzowi, co cesarskie. Polecam wszystkim, zwłaszcza jeszcze niezdecydowanym.

5 Andrzej, 2018-01-09

Łatwo, miło, przyjemnie. Korzystam od kilku lat i jak długo będzie ta stronka to będę korzystała. Wszystkie dane w jednym miejscu i "pół PIT-a" wypełnione z automatu. Polecam wszystkim!

5 Gabriela, 2018-01-08

Bardzo prosta sprawa z wypełnieniem. Jeśli nie wiesz jest podpowiedź. Inuicyjny program

5 Grzegorz, 2018-01-08

Doceniam, że można samodzielnie wpisać KRS instytucji, którą chce się wesprzeć. Szybki i intuicyjny program bez niespodzianek.

5 Agnieszka, 2018-01-06

Świetny. korzystam od 2014r. Korzystanie z roku na rok ma też ten plus, że mam mam dane podatnikow, przychody za poprzednie lata - wszystko w jednym miejscu. Zmiana komputera tez nie byla problemem - zaimportowalam poprzednie deklaracje. Polecam zdecydowanie

5 Bartosz, 2018-01-06

Używam tego programu pierwszy raz. Wszystko było zrozumiałe i bezproblemowe.
Poza tym, podoba mi się to, że sam mogę określić KRS.

5 Tomasz, 2018-01-05

Rozliczam się z e-pity już parę lat. Sprawnie, łatwo,bez żadnych problemów. Szczerze wszystkim polecam. Zasłużone 5 gwiazdek. Właśnie pobrałam najnowszy za 2017r.

5 Lidia, 2018-01-04

Informacje dotyczące plików cookies:

Nasz serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.