km

Narzędzie pozostaje pomocne przy szeregu obliczeń kwot związanych z wykorzystywanym w celach służbowych (w tym również pracowniczych) środkiem transportu.

Szukasz kalkulatora do PIT - oblicz Twój e-PIT od razu w Programie e-pity 2019.

Oblicz wysokość Twojego podatku kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku. Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2019 i wyślij PIT online >>

 1. Ewidencja przejechanych kilometrów z przeliczeniem jej limitu za pomocą kilometrówki prowadzona winna być w trakcie podróży służbowych, w których pracodawca wyraził zgodę na jej odbycie przez pracownika prywatnym środkiem transportu. Ta sama zasada dotyczy przypadków, w których umowa cywilna przewiduje zwrot wydatków na pojazd na podstawie kilometrówki.
 2. Ponadto w przypadku samochodów prywatnych pracowników - zwrot kosztów poniesionych przez pracownika z tytułu używania pojazdów stanowiących własność pracownika, dla potrzeb zakładu pracy, w jazdach lokalnych rozliczany jest bez opodatkowania właśnie na podstawie kilometrówki. Nadwyżka ponad ten limit będzie opodatkowana.
 3. Wreszcie do końca 2018 r. do kosztów nie zaliczało się wydatków z tytułu używania niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych samochodu osobowego – innego niż użytkowanego na podstawie umowy leasingu, w tym także stanowiącego własność osoby prowadzącej działalność gospodarczą, dla potrzeb działalności gospodarczej podatnika - w części przekraczającej powyższy limit wynikający z zastosowania narzędzia.

Kalkulator przelicza łączną wartość zwrotów (kwot wolnych od podatku) przy założeniu stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu:

 1. dla samochodu osobowego:
  1. o pojemności skokowej silnika do 900 cm3 - 0,5214 zł,
  2. o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3 - 0,8358 zł,
 2. dla motocykla - 0,2302 zł,
 3. dla motoroweru - 0,1382 z

Jednocześnie jednak limit kilometrów ustalony jest w zależności od liczby mieszkańców w danej gminie lub mieście, w których pracownik jest zatrudniony i nie może on przekroczyć zgodnie z warunkami umowy o pracę lub innej umowy:

 1. 300 km - do 100 tys. mieszkańców,
 2. 500 km - ponad 100 tys. do 500 tys. mieszkańców,
 3. 700 km - ponad 500 tys. mieszkańców.
 4. wyjątkowo dla pojazdów do celów służbowych w służbie leśnej oraz w służbie parków narodowych  - może być on podwyższony do 1500 km, a  dla pojazdów do celów służbowych w służbach ratowniczych i w innych właściwych instytucjach w sytuacji zagrożenia klęską żywiołową lub usuwania jej skutków, albo skutków katastrofy ekologicznej, może zostać podwyższony, przy czym nie może on przekroczyć 3 000 km.
Sprawdź program fillup dla firm - działa jak księgowa chciała :) 
W programie fillup znajdziesz ponad 4.5000 druków i formularzy, e-deklaracji, wzorów umów i pism w tym na przykład ewidencję przebiegu pojazduVAT-7 czy druki ZUS. Zweryfikujesz wygodnie wszystkich kontrahentów jednocześnie, (biała lista VAT) i sprawdzisz kilkanaście punktów poprawności pliku JPK_VAT przed jego wysyłką. W JPKomacie fillup kompleksowo pomożemy Ci w całym procesie - od wystawienia faktury JPK w fillup, przez import do arkusza sprzedaży, weryfikację i wysyłkę online plików JPK do urzędu skarbowego
Pobierz lub uruchom online - program fillup i sprawdź 30 dni za darmo >>

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję