Tak. Program jest bezpłatny pod warunkiem przekazania 1,5% podatku dowolnie wybranemu OPP.

KREATOR PIT polecamy dla osób rozpoczynających swoją przygodę z PIT-ami. W kilku krokach wpiszesz swoje dane, przychody i ulgi oraz wskażesz OPP, któremu chcesz przekazać 1,5% podatku. Dodatkowo KREATOR sam wybierze jaki PIT powinien być wystawiony i przepisze wszystkie dane oraz kwoty w odpowiednie pola na deklaracji oraz na wszystkich załącznikach. Jeśli miałeś przychody z kilku źródeł (np. kilka PIT-11), dodaj je osobno przepisując kwoty, a KREATOR wszystko podsumuje i wyświetli w osobnych zakładkach główną deklarację PIT i wystawione do niej załączniki. W każdej chwili można cofnąć się z poglądu PIT-a do KREATORA przez „Wróć do kreatora” oraz poprawić, czy uzupełnić dane w deklaracji.

Opcję AKTYWNE DEKLARACJE przygotowaliśmy dla doświadczonych podatników. Wypełnia się wówczas PIT-a w sposób zbliżony do odręcznego – na aktywnym druku. Program wyświetla na kremowo pola, w które wpisuje się dane. Część pól uzupełnia się przez kliknięcie w zielone przyciski „wybierz”, „wpisz dochody”, „wpisz odliczenia” czy „dodaj dziecko”. Dzięki temu dane wpisuje się tylko raz, a program transportuje je z każdego załącznika do głównej deklaracji, np. PIT-37.

Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od firmy e-file ofert handlowo-marketingowych, prosimy o kontakt z nami, wówczas usuniemy Państwa adres mailowy z naszej listy mailingowej i nie będziecie Państwo otrzymywać od nas już więcej wiadomości handlowo-marketingowych.

Wypełniając deklarację w naszym programie e-pity, podczas wysyłki elektronicznej do systemu e-Deklaracje można wpisać w programie e-pity swój adres e-mailowy, na który po poprawnej wysyłce zostaje wysłane UPO. Informację o dacie i godzinie wysyłki UPO na maila widzimy zapisaną na naszym serwerze.

Jeśli korzystali Państwo z wersji e-pity rozliczając PIT w poprzednich latach, wówczas po wpisaniu w oknie wysyłki e-Deklaracji swojego adresu mailowego do wysłania UPO na maila, poniżej w programie wyświetliła się informacja o następującej treści:

"Podanie adresu e-mail jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na świadczenie usług przez e-file sp. z o.o. sp. k. zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204). Na podany adres wysyłane jest wyłącznie informacje o UPO, wersjach programu e-pity w kolejnych latach oraz nowościach produktowych naszej firmy. Adres nie będzie nigdy udostępniany podmiotom ani osobom trzecim. Zawsze możesz wycofać swoją zgodę pisząc na serwis@e-pity.pl lub klikając w link „wypisz się”." Po wejściu w życie ustawy o RODO, w programie e-pity konieczna jest akceptacja wszystkich zgód, które się pojawią poniżej, jeśli ktoś wpisze w programie w oknie wysyłki swój e-mail do odebrania UPO na maila.

Wpisując adres e-mail w programie e-pity użytkownicy programu przekazują jedynie swój adres e-mail. Nie mamy dostępu do danych z wypełnianych deklaracji, te dane są zawsze zapisane tylko lokalnie na tym urządzeniu, na którym ktoś korzystał z programu e-pity.

UPO po wysyłce odbiera się również samo automatycznie w programie e-pity, nie trzeba wpisywać maila w oknie wysyłki, aby móc wysłać swoją e-Deklarację. Wysyłka UPO na maila jest opcjonalna jako dodatkowa usługa, z której użytkownicy Programu e-pity mogą ale nie muszą korzystać.

Jeżeli chcesz odstąpić od umowy korzystania z Programu e-pity lub z niego zrezygnować, poinformuj nas o tym.

W związku z odstąpieniem od umowy korzystania z programu e-pity, zapisz w pliku pdf kopię swojej wypełnionej deklaracji PIT.
Następnie usuń dane wprowadzone do programu e-pity (na wersji online: menu Ustawienia -> Usuń wszystkie moje dane lub odinstaluj program e-pity jeśli był on zainstalowany na komputerze). Twój adres mailowy zostanie usunięty z naszej bazy mailingowej.

Jeśli środki zostały pobrane z rachunku bankowego, to Urząd Skarbowy, który był wpisany w deklaracji powinien otrzymać przelew podatkowy wysłany za pośrednictwem systemu Autopay wraz z informacją od jakiego podatnika jest to przelew i jaki jest identyfikator tego podatnika.

Identyfikacja podatnika w poleceniu zapłaty z wykorzystaniem systemu Autopay odbywa się na poziomie danych personalnych a nie kodu ID transakcji w systemie Autopay. Jeśli w danych polecenia płatności / przelewu zostały wpisane dane podatnika (imię i nazwisko, adres) oraz adres e-mail osoby wysyłającej przelew, organ podatkowy uzyskuje informacje o tym podatniku, którego dane były wpisane w poleceniu przelewu podatkowego.

Nawet jeśli przelew zostałby dokonany z innego numeru konta, to osobą wysyłającą przelew identyfikowaną przed urzędem będzie podatnik, pomimo przelewu wychodzącego z rachunku osoby trzeciej (ponieważ opis transakcji na formularzu płatności Autopay wskazuje na dane podatnika).

Jeśli chodzi o programy oferowane przez naszą firmę, wszystkie informacje na temat bezpieczeństwa danych zamieściliśmy na naszych stronach: https://www.e-pity.pl/informacje-prawne/  https://www.fillup.pl/informacje-prawne/ oraz https://www.platnik.e-pity.pl/informacje-prawne/ 

Przykładowo jeśli chodzi o program e-pity, to informacja taka jest zamieszczona w regulaminie: https://www.e-pity.pl/informacje-prawne/regulamin/ w części '8. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH I POLITYKA PRYWATNOŚCI' oraz '10. POUFNOŚĆ DANYCH', oraz w warunkach licencji: https://www.e-pity.pl/informacje-prawne/licencja/ w części '7. GROMADZENIE i ZAPIS DANYCH'.

Program e-pity jest całkowicie darmowy pod warunkiem przekazania 1,5 % podatku (jeśli ta kwota się wyliczy w danej deklaracji) na dowolnie wybrane przez siebie OPP.

Natomiast deklaracje firmowe PIT-11, PIT-8C, PIT-4R są dostępne w naszym programie e-pity Płatnika http://www.platnik.e-pity.pl/ . Licencje do programu e-pity Płatnika są uzależnione od ilości wystawianych deklaracji PIT, a wszelkie informacje na ten temat zamieszczone są na stronie http://www.platnik.e-pity.pl/cennik/  jak również w samym programie.

W programie e-pity Płatnika również jest możliwość wypełnienia deklaracji PIT-37, PIT-36, PIT-28 i innych w zakładce Kreator e-pity - bez dodatkowych opłat.

Potwierdzamy, że nie dysponujemy i nie będziemy dysponować danymi, które były zawarte w deklaracjach PIT przygotowanych za pomocą oprogramowania e-pity, ponieważ nie mamy dostępu do danych wprowadzanych przez użytkowników do programu. Dane z deklaracji PIT są zapisywane lokalnie na komputerze, tablecie, smartfonie danego użytkownika, na którym był zainstalowany program e-pity lub w pamięci podręcznej przeglądarki, na której użytkownik korzystał z wersji online programu.

W celu usunięcia Państwa adresu mailowego z naszej listy mailingowej, prosimy o wysłanie informacji na adres serwis@e-pity.pl 

Otrzymali Państwo tę wiadomość, ponieważ inny użytkownik Programu e-pity wpisał prawdopodobnie przez pomyłkę Pana/Pani adres mailowy podczas wysyłania do siebie na maila danych z wypełnionej deklaracji. Adres serwis@e-file.pl wstawił się w polu nadawcy maila tylko dlatego, ponieważ tamta osoba wysłała tego maila bezpośrednio z poziomu programu e-pity, dlatego nasz serwer tylko pośredniczy w wysłaniu tego maila, ale nie jest on przez nas nigdzie zapisywany, ani tym bardziej nie zapisujemy danych przesyłanych w załączeniu tych wiadomości. Nie mamy dostępu do danych wypełnianych przez użytkowników programu. Dane są zapisywane tylko na komputerze danego użytkownika, na którym była wypełniona deklaracja. Te maile nie są rozsyłane przez nas, tylko przez osobę, która wypełniała tę deklarację - adres mailowy tej osoby jest również widoczny w wiadomości, którą Pan/Pani otrzymała.

Wszystkie deklaracje, które wypełniają użytkownicy Programu e-pity są zapisywane tylko i wyłącznie na danym komputerze/ urządzeniu, na którym ta deklaracja była wypełniana. Firma e-file nie zapisuje tych danych na swoim serwerze ze względu na bezpieczeństwo Państwa wrażliwych danych.

Jeśli ktoś instalował program e-pity na komputerze, wówczas dane są zapisane w katalogu Dokumenty-> e-file-> e-pity na tym komputerze, a jeśli ktoś wypełniał na stronie internetowej w wersji online to dane z deklaracji są zapisane w pamięci podręcznej przeglądarki, na której była uruchomiona ta wersja online.

Jeśli deklaracja była wypełniana bez instalacji programu, proszę ponownie wejść na stronę www.e-pity.pl na tym samym komputerze, na którym była wypełniana deklaracja, a następnie proszę pod przyciskiem 'Pobierz' kliknąć na 'Uruchom online teraz', aby ponownie uruchomić program e-pity w oknie przeglądarki w wersji online lub uruchomić program.

Po uruchomieniu programu proszę sprawdzić w zakładce Moje formularze, tutaj powinna być zapisana wysłana deklaracja PIT-37. Z tego okna można tę deklarację zaznaczyć zapisać w pliku pdf na dysku komputera lub ją otworzyć, sprawdzić jej podgląd oraz utworzyć do niej korektę zeznania.

Krajowa Informacja Skarbowa:

Infolinia: tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)

tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)

tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

Odpowiedzi na zapytania w zakresie informacji podatkowych można uzyskać w godzinach od 7:00 do 18:00.

Informacje w zakresie funkcjonowania Portalu Podatkowego, w tym Systemu e-Deklaracje udzielane są w godzinach od 8:00 do 16:00.

https://www.podatki.gov.pl/skontaktuj-sie-z-nami/telefon-do-konsultanta/ 

Zapytanie w sprawie systemu e-Deklaracje można też wysłać do drogą mailową na adres info.e-deklaracje@mf.gov.pl 

https://www.podatki.gov.pl/skontaktuj-sie-z-nami/pytanie-e-mail/ 

Jeśli nie możesz wprowadzić do programu kodu SMS, skontaktuj się z nami wysyłając wiadomość na adres serwis@e-pity.pl 

Jeśli na deklaracji PIT jest wykazany niski przychód i niski podatek, z którego program nie wyliczył kwoty 1,5% do przekazania na rzecz OPP (kwota jest zerowa), wówczas tak wypełniona deklaracja jest również w naszym programie nieodpłatna.

Jeśli w deklaracji wyliczona zostanie kwota do przekazania 1,5% podatku na OPP, wtedy jej rozliczenie jest darmowe pod warunkiem, że wpiszemy jakiś numer KRS organizacji, której chcemy przekazać swój 1,5%. Jeśli ktoś będzie miał wyliczoną kwotę do przekazania 1,5% podatku, a nie będzie jej chciał przekazać na rzecz OPP świadomie i celowo zaznaczając opcję 'nie chcę przekazać 1,5% podatku na rzecz OPP' wtedy konieczne jest opłacenie deklaracji za pomocą usługi SMS Premium.

Informujemy, że nie posiadamy żadnych Państwa danych osobowych, jedynie sam adres mailowy, który został podany, aby został wysłany mail z UPO.

Nie mamy wglądu w Państwa wypełniane deklaracje, wszystkie dane wprowadzone do programu e-pity zapisują się tylko i wyłącznie lokalnie na tym urządzeniu, na którym była wypełniana deklaracja w programie e-pity.

Wszystkie informacje o przetwarzaniu danych osobowych zamieszczone są w umowie licencyjnej na korzystanie z programu e-pity w programie i na naszej stronie https://www.e-pity.pl/informacje-prawne/licencja/ (pkt 7.06, 7.07, 7.08).

Administratorem danych osobowych, które nam powierzają użytkownicy jest e-file spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12, zgłoszoną do KRS w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu wydział VIII Gospodarczy pod nr KRS: 0000643414, o numerze NIP: 7811934421 i numerze Regon: 365695953. Szczegółowe informacje w zakresie ochrony danych osobowych i polityka prywatności Serwisu znajduje się w regulaminie: ( https://www.e-pity.pl/informacje-prawne/regulamin/   ).

Jeśli życzą sobie Państwo usunięcie adresu mailowego z naszej listy mailingowej e-pity, prosimy o przesłanie informacji na adres serwis@e-pity.pl 

Wspieramy OPP