w celu wypełnienia lub wysyłki deklaracji proszę wykonać następujące kroki:

  • uruchomić program e-pity,
  • wybrać na górnym pasku menu: Pomoc -> Serwis -> Katalogi -> Pokaż katalog danych aplikacji (applicationStorageDirectory). Otworzy się okno w eksploratorze Windows z folderem #SharedObjects, -
  • zamknąć program e-pity,
  • wrócić do okna eksploratora Windows,
  • zaznaczyć wszystkie foldery i pliki, które się w tej lokalizacji znajdują i je usunąć,
  • uruchomić ponownie program e-pity,
  • sprawdzić czy program działa poprawnie. 

W takiej sytuacji prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres serwis@e-pity.pl

Po wpisaniu kodu pocztowego w polu ‘Kod pocztowy’, pojawi się lista z miejscowościami, z której będzie można wybrać właściwą.

Najnowszą wersję Acrobat Reader można pobrać ze strony http://get.adobe.com/pl/reader/  . Należy kliknąć w powyższy link, a następnie wybrać pomarańczowy przycisk 'Pobierz program Acrobat Reader'.

Zacznie się pobierać na komputer plik instalacyjny programu Acrobat Reader. Gdy plik się pobierze trzeba go uruchomić i zainstalować.

Po zainstalowaniu programu Acrobat Reader będzie można już otwierać pliki *.pdf.

W programie e-pity jest możliwość wyboru własnych ustawień drukowania. Przy przycisku 'Drukuj', należy rozwinąć trójkąt po prawej stronie i wybrać opcję 'Drukowanie zaawansowane', a następnie przy tle formularzy można wybrać odpowiednią opcję 'wyszarzone', wyszarzone lub rozjaśnione' lub 'własne ustawienia' i samodzielnie ustawić kontrast, nasycenie i saturację kolorów.

Jeśli korzystałeś z Programu e-pity, to jest możliwość zaznaczyć opcję zapisu danych w chmurze - na swoim koncie na Dysku e-pity. Wówczas nawet jeśli przytrafi się awaria komputera, to dane będą zapisane na naszym Dysku e-pity i program po zainstalowaniu lub uruchomieniu w wersji online na nowym komputerze/urządzeniu i po podłączeniu się do Dysku e-pity pobierze sobie te dane z chmury i wyświetli w zakładce Moje formularze (na wersji online Moje Deklaracje). Jeśli wcześniej nie korzystałeś z tej opcji zapisu danych w chmurze w programie e-pity, a straciłeś dane z poprzedniego komputera, to można też sprawdzić na stronie e-Urzędu Skarbowego na portalu podatki.gov.pl w usłudze Twój e-PIT, czy będzie widoczna Twoja wysłana deklaracja w zakładce ‘Złożonych dokumentów’. Zalecamy zalogowanie się na stronie ministerstwa za pomocą Państwa Profilu Zaufanego. Kopię deklaracji PIT można uzyskać również w swoim Urzędzie Skarbowym.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: