e-podpis CenCert

Instalacja i rejestracja e-podpisu CenCert w systemie Windows

Pobieramy i instalujemy oprogramowanie do obsługi e-podpisu.
Program można zainstalować z dołączonej do zakupionego zestawu płyty CD (wersja na Windows) lub pobrać ze strony producenta e-podpisu

https://www.cencert.pl/Oprogramowanie PEMHEART/

Pobieramy plik instalacyjny programu PEM-HEART odpowiedni dla naszego systemu i instalujemy.
Aktywujemy kartę przy użyciu kodu PIN Transportowego otrzymanego w mailu od CenCert.
Instalujemy certyfikat na komputerze (w systemie Windows)
W programie PEM-HEART Signature wchodzimy w Ustawienia.

Klikamy w zakładkę Certyfikaty, wczytujemy swój podpis do programu klikając na przycisk Wczytaj, a następnie rejestrujemy go na komputerze przyciskiem Zarejestruj. Program poprosi o wpisanie kodu PIN, po jego wpisaniu nasz certyfikat zostanie zarejestrowany na komputerze w systemie Windows w osobistych certyfikatach.

Konfigurujemy e-podpis do wysyłki do systemu e-Deklaracje. Przechodzimy do zakładki Podpisywanie i konfigurujemy format e-podpisu, wybierając format XADES i typ podpisu Otaczający i zapisujemy.

Konfiguracja zapamiętywania kodu PIN Jeśli będziemy wysyłać kilka deklaracji zbiorczo w pakietach możemy u Ustawieniach programu PEM-HEART Signature w zakładce PIN wybrać czy program ma każdorazowo pytać o nr PIN, czy go zapamiętać na określony czas lub na czas wysyłania wszystkich wysyłanych dokumentów.

Instalacja certyfikatów NCCert.crt oraz certyfikatów pośrednich dla Windowsa.

Jeżeli podczas wysyłki pojawi się błąd i program e-pity poprosi o zainstalowanie certyfikatu NNcert, zainstaluj jeszcze poniższe certyfikaty:

https://www.nccert.pl/files/nccert2016.crt

https://www.nccert.pl/files/nccert.crt

https://www.nccert.pl/files/Cencert_QCA_2014.cer

https://www.nccert.pl/files/CenCert_1qca.cer

http://nccert.pl/files/CENCERT%20QCA.cer 

W razie problemów z instalacją i rejestracją e-podpisu CenCert w systemie Windows należy kontaktować się z producentem e-podpisu https://www.cencert.pl/Kontakt/

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję