Dane w programie e-pity są zabezpieczone standardowo poprzez Twój system operacyjny. Użytkownicy logujący się na inne konto podając hasło dostępu dla swojego profilu, nie widzą Twoich danych.
Jeżeli chcesz, aby dostęp do bazy danych Programu e-pity był chroniony, możesz ustawić  jej szyfrowanie. W tym celu należy wejść w menu górnym w Plik -> Ustawienia -> Dane aplikacji:


Zaznacz 'dodatkowo zaszyfruj dane'. Wyświetli się dialog, w którym tworzymy nowe hasło, bez którego nie będzie możliwe otworzenie bazy e-pity z Twoimi danymi:

Jeżeli użytkownik zaznaczy opcję 'Zapamiętaj hasło', Program 'pamięta hasło bazy danych' i nie trzeba podawać go przy każdym otwieraniu aplikacji. Baza jest wtedy nadal szyfrowana, co zabezpiecza wrażliwe dane w razie przechwycenia pliku.
Jeśli baza jest szyfrowana, a użytkownik nie zaznaczy opcji "Zapamiętaj hasło", to podczas uruchamiania aplikacji za każdym razem będzie pojawiało się okno autoryzacji dostępu do bazy poprzez podanie prawidłowego hasła.

Taki rodzaj ustawienia w 100% gwarantuje to, że nikt po za Tobą nie jest w stanie poznać ani odtworzyć hasła umożliwiającego dostęp do danych.

Uwaga! Jeśli użytkownik zapomni hasła do bazy danych, traci bezpowrotnie wszystkie swoje dane!

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: