W najnowszych wersjach oprogramowania e-pity zainstalowanego na komputerach z systemem Mac OS podczas pierwszego otwarcia programu pojawia się komunikat:

 

 Konieczne jest kliknięcie ‘OK’, żeby program działał poprawnie i to automatycznie daje aplikacji dostęp do zapisu bazy danych do folderu Dokumenty.

 Jeśli na Mac’u nie działa baza programu e-pity, to najprawdopodobniej jest wyłączony dostęp do plików oraz folderów dla danej aplikacji.

Wówczas podczas uruchomienia programu może pojawić się taki komunikat jak poniżej:

Zamknij program, kliknij w przycisk ‘Wyjdź’, a następnie kliknij w Jabłko -> Preferencje systemowe -> Ochrona i prywatność lub przyciśnij Cmd+Spacja, żeby otworzyć Spotlight i wyszukać słowo "prywatność".

W kolejnym kroku zaznacz opcje - jak poniżej na obrazku dla naszej aplikacji e-pity dla menu Pliki i foldery.

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję