Od 15 lutego 2022 r. Ministerstwo Finansów na Portalu Podatkowym - podatki.gov.pl uruchomiło e-usługę "Twój e-PIT", za pomocą której udostępnia podatnikom wstępnie przygotowaną deklarację podatkową e-PIT-28, e-PIT-36, e-PIT-37 lub e-PIT-38. Nowe rozwiązanie Twój e-PIT ułatwia podatnikowi rozliczenie i zwalnia podatnika z obowiązku samodzielnego składania deklaracji. Jeżeli podatnik nie zmodyfikuje i nie wyśle deklaracji do końca kwietnia, system e-PIT zrobi to samodzilnie za niego w wersji w jakiej przygotował go fiskus (uwaga: zeznania PIT-36 i PIT-28 nie zostaną automatycznie zaakceptowane). Nie wyklucza to jednak możliwości samodzielnego rozliczenia PIT.

Więcej informacji: jak się zalogowaćbłędy w Twój e-PITFAQ do usługi Twój e-PITTwój e-PIT a zwrot podatku

Przygotowaną na Portalu Podatkowym - podatki.gov.pl deklarację e-PIT-28, e-PIT-36, e-PIT-37 lub e-PIT-38, podatnik powinien sprawdzić, może ją zmodyfikować i zaakceptować lub może jej nie zatwierdzać i rozliczyć samodzielnie swój PIT, tak jak w poprzednich latach. 

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję