We wcześniejszym artykule informowaliśmy o zmianach wprowadzanych tzw. Nowym ładem w zakresie limitów dotyczących płatności bezgotówkowych. Nowelizacja uchwalona 29 października 2021 r. wprowadzała zmiany od 1 stycznia 2022 r. limitu płatności bezgotówkowych w transakcjach dokonywanych pomiędzy przedsiębiorcami. Limit, obowiązujący na podstawie ustawy Prawo przedsiębiorców, miał zostać obniżony z 15.000 zł na 8.000 zł.

Najlepszy i najprostszy sposób na Nowy Polski Ład - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach, jakie wnosi Nowy Polski Ład. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2022 i wyślij e-PIT online »

Nowością było także wprowadzenie (początkowo od stycznia 2022 r.) limitów dla płatności konsumenckich powyżej 20.000 zł i sankcji w postaci dodatkowego przychodu dla przedsiębiorców, którzy przyjmą gotówkę ponad wprowadzony limit. Więcej na ten temat pisaliśmy [TUTAJ].

Ustawą z 9 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, przyjętą przez Sejm 17 grudnia, wskazane wyżej zmiany przesunięto na 1 stycznia 2023 r. Ustawa została podpisana przez prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw pod pozycją 2349.

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję