By skutecznie szyfrować swoje dane na Dysku e-pity, wystarczy po zalogowaniu wybrać ikonę chmurki w prawym górnym rogu ekranu (1), a następnie kliknąć przycisk szyfruj dane (2)

Uwaga
Bez hasła do szyfrowania nie odczytasz plików. Nawet Biuro Obsługi Klienta nie udzieli Ci dostępu do zaszyfrowanych danych.

W kolejnym kroku należy podać hasło, którym będą zabezpieczone pliki (3). Można je wygenerować (5) lub podać własne, jeśli spełnia warunki bezpieczeństwa (zawiera osiem znaków, w tym minimum jedną wielką i małą literę, cyfrę oraz znak specjalny, np. #, @, !). Po wprowadzeniu i zatwierdzeniu hasła należy kliknąć przycisk zaszyfruj (6). Można też zapamiętać hasło w programie (4).

Uwaga
Jeżeli zaszyfrujesz bazę danych w programie w przypadku kiedy zapomnisz hasła nie odzyskasz już swoich plików!

Po kliknięciu przycisku zaszyfruj pojawi się nowe okno, gdzie należy potwierdzić swoją decyzję o chęci zaszyfrowania plików. Po potwierdzeniu można dodatkowo zaszyfrować bazę danych w programie.

Uwaga
Do szyfrowania bazy danych zostanie użyte to samo hasło, które zostało użyte do szyfrowania Dysk e-pity.

Jeżeli zdecydujesz się na szyfrowanie bazy, do szyfrowania zostanie użyte to samo hasło, które zostało podane wcześniej (3).

Teraz po uruchomieniu programu najpierw trzeba podać hasło do odszyfrowania bazy a następnie do logowania w Dysk e-pity.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: