Kreator służy do łatwego generowania deklaracji PIT - polecamy go szczególnie osobom, które nie chcą zgłębiać tajników wiedzy księgowej czy prawniczej. Za pomocą kreatora można krok po kroku wypełnić formularz, korzystając z podpowiedzi i wyjaśnień dotyczących poszczególnych pól wypełnianego druku.

Kreator polecamy osobom rozpoczynających swoją przygodę z PIT-ami. W kilku krokach można wpisać swoje dane, przychody i ulgi oraz wskazać OPP, któremu chcemy przekazać 1,5% podatku. Dodatkowo Kreator sam wybierze jaki PIT powinien być wystawiony i przepisze wszystkie dane oraz kwoty w odpowiednie pola na deklaracji oraz na wszystkich załącznikach. Jeśli miałeś przychody z kilku źródeł (np. kilka PIT-11), dodaj je osobno przepisując kwoty, a Kreator wszystko podsumuje i wyświetli w osobnych zakładkach główną deklarację PIT i wystawione do niej załączniki. W każdej chwili można cofnąć się z poglądu PIT-a do Kreator przez opcję 'Kreator' oraz poprawić lub uzupełnić dane w deklaracji.

Aby wypełnić aktywną deklarację, należy w oknie startowym programu kliknąć w 'Aktywne deklaracje'.

Możemy również kliknąć w górnym menu w 'Baza formularzy', 

a następnie wybrać opcję 'Wypełnię aktywny formularz'.

Aktywne deklaracje przygotowaliśmy dla doświadczonych podatników i jest dostępna wyłącznie w wersji desktop do pobrania.

Wypełnia się wówczas PIT-a w sposób zbliżony do odręcznego – na aktywnym formularzu. Program podświetla pola, w które wpisuje się dane. Część pól uzupełnia się przez kliknięcie w zielone przyciski 'wybierz', 'wpisz dochody', 'wpisz odliczenia', czy 'dodaj dziecko'. Dzięki temu dane wpisuje się  tylko raz, a program transportuje je z każdego załącznika do głównej deklaracji, np. PIT-37.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: