Wszystkie zapisane deklaracje w programie są dostępne w zakładce 'Moje formularze'. Po wejściu do zakładki 'Moje formularze', w menu znajdują się główne kategorie formularzy (Wszystkie, e-Deklaracje, ePUAP, Ulubione, Usunięte), wg których możemy sortować deklaracje z listy.
Aby zmodyfikować element listy (zapisaną deklarację), należy najpierw zaznaczyć daną deklarację i kliknąć 'Modyfikuj'.

Po zaznaczeniu deklaracji mamy dostęp do podstawowych funkcji dotyczących tej deklaracji: możemy ją wysłać elektronicznie do systemu e-Deklaracje, wydrukować, zapisać na dysku, wysłać mailem zmienić wyświetlaną nazwę, usunąć itp.
Na liście formularzy mamy możliwość zaznaczyć i wyeksportować wiele deklaracji jednocześnie.
Na liście możemy też oznaczać deklaracje jako Ulubione - dzięki temu będziemy mieć do nich szybszy dostęp. W celu szybkiego wyszukania deklaracji, można również skorzystać z wyszukiwarki:

Dodatkowo możemy skorzystać z opcji 'Ustaw filtry':

Po ustawieniu filtrów zapisujemy zmiany i wypełnione deklaracje przefiltrują się wg wybranych filtrów. Tak ustawiony widok możemy zapisać klikając w opcję 'Zapisz ten widok'.

Po zapisaniu listy, w lewym menu pojawi się dodatkowa grupa 'Moje widoki'.

Z poziomu zakładki Moje formularze, możemy pogrupować wypełnione deklaracje np. wybierając według symbolu, statusu e-Deklaracji,

Dostępna jest również opcja 'Ustaw kolumny' (w prawym górnym rogu listy). Po kliknięciu w nią pojawia się dodatkowe okno, w którym zaznaczamy te kolumny, które mają się wyświetlać na liście.

 

Wyświetloną listę deklaracji PIT możemy zapisać do pliku PDF lub CSV na dysku naszego komputera, wysłać mailem lub wydrukować.

Z poziomu 'Moje formularze' można również wypełnić deklarację PIT – służy do tego opcja 'Wystaw PIT'.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: