Ulga na start w ZUS u przedsiębiorców w 2021 r., składka zdrowotna.

Przedsiębiorcy uprawnieni do korzystania z ulgi w ZUS przez pierwsze 6 miesięcy działalności płacić do organów ZUS muszą wyłącznie składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Opłacają ją również przedsiębiorcy, do których stosowany jest zbieg tytułów ubezpieczenia. Opłacona składka w części podlega odliczeniu od podatku. W 2021 r. składka ta jest wyższa niż w roku ubiegłym.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2020.
Nie musisz znać się na PIT'ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2020 i wyślij e-PIT online »
ZUS - ulga na start przedsiębiorców 2021

ZUS łącznie

381,81 zł

ZUS łącznie (bez chorobowego)

381,81 zł 

podstawa składki 

rodzaj składki

wysokość składki

4242,38 zł

zdrowotna

381,81 zł 


840 zł

emerytalna 

0 zł

rentowa

0 zł

wypadkowa

0 zł

chorobowa

0 zł

Fundusz Pracy

0 zł

kalkulator odliczenie - składki zdrowotnej w PIT

Należy pamiętać, że po opłaceniu składek, w rozliczeniach podatkowych ujmuje się jako odliczenie od podatku 7,75% podstawy składki zdrowotnej, tj. kwotę 328,78 zł.

kalkualtor składki ZUS

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję