z dnia: 2022-03-22

Wraz z końcem roku 2021 przestała działać ministerialna aplikacja e-Deklaracje Desktop, w której wielu użytkowników wypełniało i wysyłało do urzędów skarbowych swoje deklaracje podatkowe. Wszyscy użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z programu ministerstwa i mają nadal widoczne dane swoich wysłanych deklaracji w programie e-Deklaracje Desktop będą mieli możliwość przeniesienia danych do Programu e-pity.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach podatkowych. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

W najnowszej wersji o nr 14.2.4 Programu e-pity dodaliśmy możliwość wczytania i zapisania w Aktówce danych podatnika z programu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje Desktop w tym także kwotę dochodu z PIT za 2020 rok nizbędną do wysyłki e-deklaracji PIT za 2021 rok.
Na starcie programu e-pity zostanie wyświetlony komunikat, umożliwiający wczytanie i zapisanie danych podatników do Aktówki. Wraz z danymi adresowymi wczytana zostanie również kwota przychodu z deklaracji wysłanej w ubiegłym roku, aby użytkownik mógł sprawnie autoryzować wysyłkę nowej deklaracji w tym roku na serwer ministerstwa.

W Programie e-pity Istnieje też możliwość zaimportowania danych podatników ręcznie, można to zrobić, wybierając w zakładce Plik-> Importuj dane-> Importuj dane z programu i wybrać opcję przy ikonie programu e-Deklaracje Desktop.

Warto dokonać takiego importu, wczytane dane podatników mogą być  przydatne podczas składanie nowych zeznań podatkowych drogą elektroniczną lub przy dokonywaniu ewentualnych korekt PITów rocznych.

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: