Wraz z końcem roku 2021 przestała działać ministerialna aplikacja e-Deklaracje Desktop, w której wielu użytkowników wypełniało i wysyłało do urzędów skarbowych swoje deklaracje podatkowe. Wszyscy użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z programu ministerstwa i mają nadal widoczne dane swoich wysłanych deklaracji w programie e-Deklaracje Desktop będą mieli możliwość przeniesienia danych do Programu e-pity.

Najlepszy i najprostszy sposób na Nowy Polski Ład - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach, jakie wnosi Nowy Polski Ład. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2022 i wyślij e-PIT online »

W najnowszej wersji o nr 14.2.4 Programu e-pity dodaliśmy możliwość wczytania i zapisania w Aktówce danych podatnika z programu Ministerstwa Finansów e-Deklaracje Desktop w tym także kwotę dochodu z PIT za 2020 rok nizbędną do wysyłki e-deklaracji PIT za 2021 rok.
Na starcie programu e-pity zostanie wyświetlony komunikat, umożliwiający wczytanie i zapisanie danych podatników do Aktówki. Wraz z danymi adresowymi wczytana zostanie również kwota przychodu z deklaracji wysłanej w ubiegłym roku, aby użytkownik mógł sprawnie autoryzować wysyłkę nowej deklaracji w tym roku na serwer ministerstwa.

W Programie e-pity Istnieje też możliwość zaimportowania danych podatników ręcznie, można to zrobić, wybierając w zakładce Plik-> Importuj dane-> Importuj dane z programu i wybrać opcję przy ikonie programu e-Deklaracje Desktop.

Warto dokonać takiego importu, wczytane dane podatników mogą być  przydatne podczas składanie nowych zeznań podatkowych drogą elektroniczną lub przy dokonywaniu ewentualnych korekt PITów rocznych.

Wspieramy OPP

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję