API - Import i eksport danych e-pity

Program e-pity pozwala na importowanie danych z wcześniej wyeksportowanego pliku XML (plik *.epityXML),  formatu e-Deklaracji (zgodnego z XSD z crd.gov.pl) lub z własnoręcznie przygotowanego pliku XML w podanym formacie, szczegółowe informacje, opis pól oraz przykładowe pliki XML znajdziesz w dokumentacji API na stronie:

https://secure.e-pity.pl/dokumentacja_api

Oprócz tego możliwy jest automatyczny import danych z programu Płatnik, e-Deklaracje, Druki IPS, CDN Optima, Varico  i starszych wersji aplikacji e-pity.

  1. Plik > Importuj dane.
  2. wybierz czy chcesz importować dane z pliku XML / Płatnika /e-Deklaracje/ e-pity.
  3. po wybraniu pliku i wczytaniu danych pojawi się okno z wyborem wpisów, które chcemy zaimportować.
  4. przy każdym wpisie pojawia się informacja o tym, czy dodamy nowy wpis czy też mamy już nowszy/starszy wpis w bazie.
  5. kliknij 'Importuj dane' - zaimportowane dane pojawią sie na liście formularzy i w aktówce

Program pozwala na wyeksportowanie do pliku XML danych z listy formularzy i/lub z aktówki. Dzięki tej funkcji możliwe jest łatwe przesłanie danych z programu e-pity innej osobie lub stworzenie kopii bezpieczeństwa dla swoich danych.

  1. Plik -> Eksportuj dane -> Z aktualnej bazy: Dane aktówki albo Dane aktówki i formularzy albo Eksportuj wszystkie dane.
  2. zaznacz na liście formularze i elementy aktówki, które chcesz wyeksportować
  3. kliknij “Eksportuj do pliku”

Dodatkowo - możemy eksportować do pliku XML pojedynczy formularz - wybierając format XML przy zapisie formularza do pliku, wysyłaniu mailem, czy eksporcie do Dropbox/GoogleDrive


Jeżeli chciałbyś uzyskać naszą pomoc i wsparcie w zakresie importu lub exportu danych z systemów komputerowych, których obecnie używasz – napisz do nas: serwis@e-pity.pl

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: