z dnia: 2023-04-18

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają, w związku z docierającymi do nich sygnałami, przed fałszywymi mailami. W wysyłanych wiadomościach nadawca prosi o skanowanie załączonego kodu QR w celu odebrania zwrotu podatku. W komunikacie z dnia 06 kwietnia 2023 roku podkreślono, że ani MF, ani KAS nie wysyłają tego typu wiadomości e-maili na adresy podatników.

Ministerstwo Finansów apeluje do wszystkich, którzy otrzymali tego typu korespondencję, o nie otwieranie linków czy też załączników, nie skanowanie kodów QR z e-maili od nieznanych nadawców, a także podkreśla aby nie odpowiadać na takie wiadomości. W przeciwnym wypadku może dojść do zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem i przekazania naszych danych nieuprawnionym osobom.

Więcej na temat: zwrot podatku PIT

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity®
Nie musisz znać się na PIT'ach i zmianach podatkowych. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i kwotą wolną od podatku. Zadbaj o najwyższy i najszybszy zwrot podatku z PIT do 45 dni.
Po prostu oblicz Twój e-PIT w Programie e-pity 2023 i wyślij PIT online

Bieżący okres rozliczeń podatkowych jest wyjątkowy pod względem liczby podatników, którzy mają otrzymać zwrot. Z uwagi na zmiany w trakcie roku liczba osób uprawnionych do otrzymania zwrotu podatku z tytułu rocznych rozliczeń podatkowych jest większa w porównaniu z latami ubiegłymi. Zatem skala prób tego typu oszustw może być również w tym roku wysoka. Każdy podatnik oczekujący na środki od fiskusa powinien zatem dokładnie zweryfikować otrzymane komunikaty drogą elektroniczną.

Wczytaj i sprawdź swojego PITa w usłudze Twój e-PIT

Wspieramy OPP
Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: