Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Cela statutowe fundacji

Fundacja Kapucyńska powstała w 2010 r. w celu niesienia pomocy potrzebującym. Miejscem, z którego wyrasta jej misja, jest Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie oraz działająca przy nim Jadłodajnia na Miodowej.

Jadłodajnia codziennie wydaje około 200 obiadów. W każdą środę organizujemy spotkanie z kulturą dla bezdomnych, w czwartki jest spotkanie ze Słowem Bożym - rozmowy, konferencje, dzielenie; w piątki mamy manufakturę - bezdomni robią rękodzieło.

Cela statutowe fundacji
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

CELE STATUTOWE FUNDACJI Głównymi celami statutowymi jest działalność charytatywna na rzecz osób ubogich, chorych, cierpiących, bezdomnym, pomoc humanitarna i społeczna, a także zbieranie funduszy na Budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy. ZASADY, FORMY I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ Przedmiotem i celem podstawowej działalności Fundacji jest pozyskiwanie środków finansowych na realizację celów statutowych oraz prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży produktów Fundacji, która opiera się na sprzedaży różańców, mydełek "Nadzieja" oraz świadczeniu usług terapeutycznych. Dochody Fundacji mogą pochodzić w szczególności z: a\) darowizn, spadków i zapisów, b) dochodów z aktywów, nieruchomości i praw majątkowych, c\) subwencji od osób prawnych, d\) odsetek bankowych, e\) ze zbiórek i imprez publicznych, f) prowadzonej działalności gospodarczej. Dochody pochodzące z darowizn, spadków, zapisów i subwencji mogą być przeznaczone na realizację wszystkich celów Fundacji, o ile ofiarodawcy nie postanowią inaczej. Zarząd Fundacji może nie przyjąć warunku ofiarodawcy. W takim przypadku Fundacja zwraca ofiarodawcy przekazane przez niego środki. Jeżeli przekazaniu środków nie towarzyszy określenie celu ich wykorzystania, Fundacja może przeznaczyć je na dowolny cel statutowy zgodnie ze statutem Fundacji.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję