Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

Kasisi to miejscowość w Zambii, w której 11 kwietnia 2013 roku Szymon Hołownia założył Fundację Kasisi. Sam nie dałby rady zrobić tego, co zrobić tam trzeba, a również dlatego, że nie chciał tego robić sam. „Pomaganie to nie męka wyrzeczenia, a szczęście płynące z tego, że zyskuje się kompletnie nowy świat. Ja już w niego wsiąkłem, teraz kolej na Was.” S. Hołownia.
Dom Dziecka Kasisi prowadzony jest przez Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej z polskiej Starej Wsi. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego, a potrzeby są ogromne, żeby zapewnić wszystkim dzieciom jedzenie, ubranie, leki i możliwość nauki.

Dzięki naszej działalności i programowi „Adoptuj z sercem” wsparcie znalazło ok. 240 podopiecznych z Domu Dziecka w Kasisi. Część z nich ma HIV, część ma już AIDS, gruźlicę, anemię, grzybice etc. Część jest całkiem zdrowa i jedyne, czego potrzebuje to miłości i wsparcia.

Poza zaspakajaniem podstawowych potrzeb dzieci, chcemy stopniowo podnosić poziom życia naszych podopiecznych. Czynimy to za pomocą programu „Zakupy dla Kasisi”, w ramach którego poprzez: Spiżarnię – dbamy, by dzieci otrzymywały właściwie zbilansowaną dietę, dostosowaną do ich potrzeb rozwojowych; Rozpuszczalnik – spełniamy ich marzenia, a także stwarzamy możliwość beztroskiej zabawy, ciekawego i twórczego spędzania wolnego czasu; Akademię – posyłamy dzieci do szkól oraz na uniwersytety, zapewniamy zajęcia pozalekcyjne, organizujemy warsztaty doszkalające dla pracowników; Utrzymanie Domu – stwarzamy bezpieczną przestrzeń dla dzieci, dbając o remonty przestarzałej infrastruktury i jej rozbudowę; Oddział Ratunkowy – opłacamy hospitalizację na miejscu, a gdy wymaga tego stan zdrowia podopiecznych zapewniamy także leczenie za granicą.

Fundacja opiera swoje działania na „crowdfundingu“ – modlitewnym, emocjonalnym i finansowym.
Działaniom Fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. Naszym przekazem jest to, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, a one podzielą się z nami sobą. Dzięki takiej wymianie Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem i radością.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję