Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Wiewiórki Julii to jedna z najprężniej rozwijających się Fundacji w Polsce.

Została założona w 2012 roku przez dr Dżulittę Kiworkową oraz Emmę Kiworkową. Inicjatywa ta wniknęła z potrzeby serca i osobistego zaangażowania założycielek w stan jamy ustnej naszych najmłodszych pacjentów.

Ostatnie lata były dla Fundacji czasem pełnym ciężkiej pracy i wielu osiągnięć. W ramach projektu "Podróże Julii"odwiedziliśmy ponad 100 000 szkół i przedszkoli, przebadaliśmy ponad 70 000 dzieci, przeszkoliliśmy ponad 140 000. Uczestniczyliśmy w licznych wydarzeniach plenerowych oraz akcjach mających na celu promocję zdrowia, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych nastawionych przede wszystkim na dzieci. Jako pierwsi od 29 lat przeprowadziliśmy badania stomatologiczne na tak szeroką skalę.

Nasi podopieczni objęci są kompleksową opieką stomatologiczną. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy wolontariuszy Fundacji wyleczyliśmy już ponad 1000 dzieci.

Wspólnie z TEB Edukacja - szkołą, w której kształcą się higieniści i asystenci stomatologiczni otworzyliśmy 9 oddziałów Fundacji - w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Białymstoku, Rzeszowie, Lublinie, Gdańsku, Słupsku oraz na Warmii i Mazurach. Wolontariusze mają za zadanie szkolić i edukować dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych. Do tej pory w warsztatach wzięło udział ponad 140 000 dzieci.

Nasza działalność sięga poza granice Polski. Dzięki Fundacji ponad 100 wychowanków domu dziecka w Erewaniu w Armenii ma zapewnioną profesjonalną, kompleksową opiekę stomatologiczną oraz w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny.

W sierpniu 2013 roku Fundacja Wiewiórki Julii rozpoczęła współpracę z Fundacją "A Kogo?" i Kliniką Budzik. W bezpłatnych badaniach stomatologicznych przeprowadzonych przez naszych stomatologów wzięło już udział około 200 pacjentów kliniki.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Klinice BUDZIK powstał w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb pacjentów kliniki, a dostępność profesjonalnego sprzętu pozwala zapewnić pacjentom kompleksową opiekę dentystyczną na najwyższym poziomie. Wolontariusze Fundacji Wiewiórki Julii odwiedzają małych pacjentów "Budzika" raz w miesiącu.

Dla nas to przede wszystkim potrzeba serca, powinność i ogromna chęć niesienia pomocy. Wiadomo, że chciałybyśmy pomóc wszystkim, ale te dzieci, są bezbronne. Nie mają rodziców, a do tego są pokrzywdzone przez los swoją niepełnosprawnością." – mówią założycielki Fundacji Wiewiórki Julii, dr Dżulietta Kiworkowa i dr n.med. Emma Kiworkowa, które od dawna wspierają dzieci w rodzimej Armenii.

Dzieci i nauczyciele nie ukrywają, że gdyby nie ta pomoc, pewnie nigdy nie doczekaliby się gabinetu dentystycznego. Jedna z nauczycielek, Keran Kashkashian tłumaczy: Problemy, z którymi stykamy się na co dzień są tak duże, że często brakuje nam środków by zapewnić dzieciom podstawową opiekę zdrowotną nie mówiąc już o dentyście. Tym bardziej taka pomoc cieszy wszystkich! Na pewno dzieci wiele zyskają dzięki takiemu darowi a zdrowe uśmiechy zagoszczą na ich twarzach. Bardzo dziękujemy za wsparcie płynące z Polski, cieszymy się, że pamiętacie o nas i wspieracie w ten wyjątkowy sposób.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: