Nasza strona www: www.dobrafabryka.pl

Kilka słów o naszej organizacji

Dobra Fabryka zaczęła swoją działalność 8 sierpnia 2014 r. Dziś jesteśmy na trzech kontynentach: w Afryce, Azji i Europie, realizując w sumie 11 projektów humanitarnych i rozwojowych.
W Demokratycznej Republice Konga opiekujemy się szpitalem oraz ośrodkiem leczenia choroby głodowej. Z niedożywieniem walczymy również w Mauretanii.
W Rwandzie zapewniamy funkcjonowanie jedynego w tym kraju hospicjum, w Togo dostarczamy leki do apteki położonej w ekstremalnie biednym regionie.
Stwarzamy nowe możliwości rozwoju dla dziewcząt w szkole zawodowej w Senegalu oraz uczymy przedsiębiorczości mieszkańców pustynniejącej wioski w Burkina Faso.
W Bangladeszu, w największym na świecie obozie dla uchodźców, wzbogacamy dietę i zapewniamy niezbędne produkty gospodarstwa domowego dla najsłabszych rodzin, samotnych matek i kobiet.
Dostarczamy ciepłe posiłki oraz materiały pierwszej pomocy również dla najbardziej potrzebujących uchodźców w obozie na greckiej wyspie Lesbos. W pogrążonym w gigantycznym kryzysie gospodarczym Libanie na co dzień jesteśmy przy chorych i ubogich, którzy bez pomocy nie przeżyliby kolejnego miesiąca.
Dlaczego wybraliśmy pomoc ludziom w biedniejszych regionach świata? Bo człowieczeństwo nie zależy od ilości kilometrów, które dzielą kogoś od mojego miejsca zamieszkania.
Człowiek na Antarktydzie i w Sierra Leone chce kochać, jeść i żyć tak samo, jak człowiek z Wrocławia, Łomży czy Radomia.
Dołącz do nas i produkuj z nami DOBRO, przekazując 1,5% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dobra Fabryka.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: