Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce od 2012 roku. Czerwone Noski powstały z myślą o osobach potrzebujących radości, które przechodzą trudne i kryzysowe chwile. Celem naszego działania jest towarzyszenie im oraz przynoszenie im humoru i śmiechu, które mają uzdrawiający wpływ na ich samopoczucie i zdrowie.

Zadaniem klownów medycznych Czerwonych Nosków jest pozytywne nastawienie pacjenta do walki z chorobą i redukcja stresu. Wspieramy dzieci na takich oddziałach jak np. pediatria, diabetologia, rehabilitacja, onkologia, na oddziałach ratunkowych i przeszczepowych oraz w Klinice Budzik działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Ponadto klowni medyczni towarzyszą małym pacjentom w najtrudniejszych momentach: przy badaniach rezonansem magnetycznym, na bloku operacyjnym, w trakcie wlewów onkologicznych. Śmiech, który u nich wywołujemy wspomaga ich proces zdrowienia. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Nasze działania w szpitalach adresowane są do małych pacjentów, ale korzystają z nich również ich rodzice i personel medyczny. Każdego roku przynosimy pomoc tysiącom dzieci w całej Polsce. W 2022 roku dotarliśmy ze wsparciem do ponad 13 000 dzieci. Oprócz regularnych odwiedzin dzieci w szpitalach, odwiedzamy również seniorów w Domach Pomocy Społecznej, a także dzieci uchodźców z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: