Kilka słów o naszej organizacji

Jesteśmy stowarzyszeniem modelarskim zrzeszającym modelarzy redukcyjnych ze Świdnicy i okolic, a także z miejsc bardziej odległych.
Świdnicki Klub Modelarstwa Redukcyjnego, którego jesteśmy kontynuatorem, powstał w marcu 1982 roku czyli w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Od trzydziestu siedmiu lat jesteśmy jednym z najbardziej uznanych i prężnie działających klubów modelarskich w Polsce.
Wspomagamy swoimi działaniami różne instytucje pedagogiczne i muzealne uczestnicząc w wystawach i konkursach modelarskich oraz prowadząc prelekcje o modelarstwie i historii techniki ze szczególnym naciskiem na historię "polskiego oręża". Wspieramy młodych adeptów trudnej sztuki modelarskiej w zaprzyjaźnionych modelarniach dla dzieci. Co dwa lata jesteśmy organizatorem Świdnickiego Biennale Modelarskiego, co roku fundujemy dwie prestiżowe nagrody na Scale ModelWorld w Telford/GB.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: