Pomóż nam pomagać!

FUNDACJA JAGODA IM. JAGODY PACHOTA

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Joanna Karbownik

KRS: 0000342831

Drodzy!
Jestem opiekunką medyczną, przez lata pracowałam pomagając osobą starszym i nieuleczalnie chorym. Zawsze byłam aktywna fizycznie, dbałam o zdrowie własne i bliskich. Niestety, dziś sama potrzebuję pomocy.

Kilka miesięcy temu ulegałam poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznałam obszernego poparzenia twarzy, szyi i klatki piersiowej. Aby mnie ratować, lekarze zmuszeni byli kilkukrotnie wykonać przeszczep skóry. W trakcie pobytu w szpitalu rozwinęło się u mnie uporczywe zapalenie mięśnia przywodziciela, które do dzisiaj nie pozwala mi w pełni, stanąć na nogi. Wciąż z trudem poruszam się o balkoniku. Jestem osobą młodą i bardzo chcę wrócić do zdrowia i do mojej pracy, która jest moją pasją.
Rozumiejąc w pełni ogrom wyzwań, związanych z toczącą się wojną za naszą granicą, jakie w tej chwili spadają nas wszystkich oraz codziennych trudów każdego i każdej z nas, zwracam się z prośbą o wsparcie mnie w leczeniu. Niestety środki, którymi dysponuję nie pokrywają w pełni dalszego leczenia i rehabilitacji. Wszyscy wiemy, że publiczna służba zdrowia, choć robi co w jej mocy, często nie pozwala wrócić do zdrowia, tak szybko jakby to było możliwe. Dlatego proszę was z całego serca o pomoc. Aby w pełni wrócić do zdrowia potrzebuję ogromnych nakładów finansowych, których nie jestem w stanie nawet zliczyć. Środki zostaną przeznaczone na rehabilitację nogi oraz obszernych oparzeń.

Od momentu wypadku do dziś, nigdy nie traciłam wiary w pełny powrót do zdrowia. Pracuję każdego dnia sama, ale także z rehabilitantami, którzy są niezwykłymi ludźmi. Niedawno ruszenie palcem u stopy było wielkim sukcesem, dziś mogę już wstać z łóżka i marzę o uwolnieniu się od balkonika i swobodnym chodzeniu, jak dawniej. Przeszłam straszną drogę, ale ponieważ najgorsze mam za sobą, nadzieja mnie nie opuszcza. Jeśli nie zaniedbam tego momentu, to już niebawem, może za kilka miesięcy, wrócę do sił na tyle, aby nadal pomagać innym.

Nasza strona www: www.fundacja-jagoda.pl

Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Jagoda, istniejąca od 2009 roku, pomaga osobom poparzonym i cierpiącym na powikłania w wyniku choroby oparzeniowej. Refundujemy leczenie i rehabilitację, w tym leki oraz ubrania uciskowe. O pomoc może się zwrócić każdy, kto uległ poparzeniu, pomagamy również tym, którzy po latach pragną zoperować swoje oparzeniowe blizny.
Równocześnie prowadzimy akcje propagujące szkolenia z pierwszej pomocy przy oparzeniach, przeznaczone nie tylko dla dorosłych, ale również i dzieci. Uświadamiamy przy tym, co niosą za sobą oparzenia, jak sobie z nimi radzić, gdzie znaleźć właściwą pomoc. Dlatego też współpracujemy z najprężniejszymi polskimi ośrodkami leczącymi oparzenia.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasi partnerzy