Pomóż nam pomagać!

STOWARZYSZENIE ŻÓŁTY PARASOL I PARTNERZY

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii wśród dzieci i młodzieży.

KRS: 0000317292

Pomóż nam zwalczać tragiczne skutki pandemii COVID-19 wśród dzieci i młodzieży!

Są takie kryzysy, których efektów nie da się przewidzieć od razu. Nierówności społeczne wśród dzieci i młodzieży nasilają się z każdym kolejnym miesiącem zdalnego nauczania. Tylko szybka reakcja odpowiedzialnych dorosłych może zmienić los setek młodych ludzi, którzy zostają dziś daleko za rówieśnikami.

Od połowy marca 2020 nic nie jest w porządku.

W Stowarzyszeniu Żółty Parasol toczymy nierówną walkę ze skutkami zdalnego nauczania. Pomagamy regularnie 47 dzieci, które inaczej przepadłyby w systemie. Teraz myślimy o tym co się stanie, kiedy dzieci wrócą do szkoły. Chcemy im pomóc nie tylko nadrobić zaległości w nauce, ale również na nowo zbudować relacje z rówieśnikami. Zbieramy środki od biznesu i prywatnych darczyńców.

Przekaż swój 1% by nauka nie była koszmarem.

Jak przekazać nam 1%? Oto instrukcja krok po kroku:
Jeżeli wypełniasz PIT w wersji papierowej. Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpiszesz numer KRS: 0000317292 oraz kwotę 1% swojego podatku.

Nasza strona www: zoltyparasol.org

Kilka słów o naszej organizacji

Żółty Parasol to organizacja działająca w oparciu o wartości jakimi są dobro wspólne, solidarność społeczna, różnorodność i innowacyjność. Naszą specjalnością jest budowanie relacji, wzmacnianie więzi społecznych i rozwijanie sieci współpracy.

Prowadzimy otwarte dla mieszkańców Wrocławia Centrum Aktywności Lokalnej, do którego współtworzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pracują z nami seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, młodzież - razem tworzymy zgrany zespół osób którym zależy na społecznej zmianie.

Ważny jest dla nas los dzieci i młodzieży - od wielu lat prowadzimy Klubowe Centrum Aktywności dla najmłodszych mieszkańców wrocławskiego śródmieścia. Wspieramy edukację i rozwój dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Współpracujemy ze szkołami, kuratorami i asystentami rodzin, tak aby celnie trafiać w prawdziwe potrzeby dzieciaków. Od marca 2020 r. naszym najwyższym priorytetem jest wychwytywanie i niesienie kompleksowej pomocy dzieciom, które w efekcie pandemii są narażone na brak dostępu do edukacji. Uważamy, że obecna sytuacja pogłębi nierówności społeczne na długi czas i dlatego robimy co w naszej mocy, aby ten proces zahamować już na początku nadchodzącej katastrofy.

Przyjaźnimy się z najstarszymi członkami naszej społeczności . Słuchamy ich i korzystamy z ich potencjału wspierającego rozwój lokalnej wspólnoty. Dzięki prowadzonej od 10 lat eduakcji cyfrowej seniorów, staliśmy się ekspertami w tej dziedzinie. Możemy teraz służyć naszą wiedzą i doświadczeniem wszytskim tym, którzy w pandemii zrozumieli jak ważny jest dostęp do cyfrowej rzeczywistości niezależnie od wieku. Jesteśmy też operatorami miejskiego programu TAXI75+, dzięki kóremu seniorzy mogą korzystać z darmowgo transportu do lekarza, czy urzędu. Obsługujemy już prawie 10 000 osób!

Realizujemy wiele inicjatyw kulturalnych. Poprzez wspólne z mieszkańcami tworzenie wydarzeń, spotkań i warsztatów, uczymy się doceniać kulturotwórczy potencjał zwykłych ludzi. Dzięki temu świat staje się trochę bardziej niezwykły. Nasze programy tworzymy z myślą o tym, jak mogą się przyczynić do wzmacniania relacji, komu się przysłużą i co po nich zostanie na dłużej.

Nieobojętny jest nam los naszej planety. Staramy się robić wszytsko aby nasza działalność nie generowała niepotrzebnych śmieci. Kupujemy lokalnie, wspieramy inicjtywy takie jak Foodsharing i LessWaste, ratujemy stare przedmioty. Jako liderzy społeczności lokalnej staramy się świecić przykładem, edukować i ostrzegać przed skutkami konsumpcyjnego stylu życia.

Mamy wielu partnerów i przyjaciół, bez których nigdy nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. To daje nam siły i środki do działania. Nasza robota nie ma końca, więc z wdzięcznością przyjmujemy każdą nawet namniejszą chęć pomocy. Szczególnie teraz w pandemii, która nie oszczędza najsłabszych! Możecie się do nas przyłączyć- serdecznie zapraszamy!

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: