Pomóż nam pomagać!

"CARITAS DIECEZJI OPOLSKIEJ ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO"

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Uruchomienie Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu.

KRS: 0000290982

Poprzez uruchomienie Hospicjum św. Anny, Caritas Diecezji Opolskiej apeluje do społeczeństwa o szacunek dla życia ludzkiego w ostatniej jego fazie. Żaden człowiek nie powinien umierać w samotności i w cierpieniu. Niebezpieczeństwo takie jest szczególnie wysokie w dużych miastach, gdzie osób chorych, starszych, opuszczonych, bliskich śmierci jest więcej. Aglomeracja Kędzierzyn-Koźle od października ub. roku posiada nowoczesne hospicjum stacjonarne. Niebawem placówka przyjmie pierwszych pacjentów. Personel hospicjum troszczy się nie tylko o samego chorego, ale także o towarzyszącą mu rodzinę. Również ona znajduje się w trudnej sytuacji, doświadczając cierpienia i odchodzenia bliskiej osoby.

Opieka paliatywna sprawowana w hospicjum jest najlepszą formą opieki dla pacjentów nieuleczalnie i długotrwale chorych, zwłaszcza pozbawionych wsparcia rodziny. Działalność Hospicjum św. Anny ma pomóc w uwrażliwianiu całego środowiska Miasta i Regionu Kędzierzyn-Koźle na to, aby człowiek, który stoi w obliczu śmierci, otrzymał dowody solidarności i został obdarzony miłością.

Kilka słów o naszej organizacji

CELEM CARITAS DIECEZJI OPOLSKIEJ OPP JEST DZIAŁALNOŚĆ POŻYTKU PUBLICZNEGO, ZGODNA Z EWANGELICZNYM PRZYKAZANIEM MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO, MAJĄCA NA UWADZE DOBRO KAŻDEJ OSOBY LUDZKIEJ BEZ WZGLĘDU NA JEJ WYZNANIE, ŚWIATOPOGLĄD, NARODOWOŚĆ, RASĘ I PRZEKONANIA.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: