Kilka słów o naszej organizacji

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich działa w Polsce od 2002 roku wspierając przede wszystkim osoby starsze i samotne.
Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce.
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to przyjaciele osób starszych.

Stowarzyszenie realizuje i angażuje się w projekty, które mają na celu pomóc seniorom wyjść z izolacji. Fundamentalnym działaniem są odwiedziny wolontariuszy w domach podopiecznych, czyli stały program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia w odpowiedzi na samotność starszych osób.
Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.
Niestety jest jeszcze wiele samotnych starszych osób, o które nie ma kto się zatroszczyć i które nie mają z kim podzielić się swoimi niepokojami. To dla nich prowadzimy Telefon Zaufania, który jest sposobem na pomoc seniorom z całej Polski. Przekaż 1% i spraw by Telefon Zaufania dla osób starszych wspierał setki potrzebujących seniorów w całej Polsce!

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.