Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Pomoc Rodzinie istnieje i działa od 1997 roku po to, by pomagać rodzinom w odkrywaniu ich wyjątkowego potencjału miłości i życia, wspierać małżeństwa i rodziny w kryzysie i wyposażać je w umiejętności potrzebne do rozwiązywania problemów i pokonywania trudności. Fundacja ma swoją siedzibę w Łomiankach przy ul. K.K. Baczyńskiego 9, gdzie działają również prowadzone przez Fundację Kolegium Świętej Rodziny - szkoła edukacji domowej od oddziałów edukacji wczesnoszkolnej po klasę maturalną oraz Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną, której celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wspomaganie rodzin w jak najlepszym funkcjonowaniu.
* Kolegium Świętej Rodziny - Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące. Naszą misją jest wspieranie i umacnianie rodzin. Zrzeszamy te, które zapragnęły wziąć pełną odpowiedzialność za wychowanie i edukację swoich dzieci poprzez edukowanie ich w domu. Organizujemy różne warsztaty, które mają na celu pomoc rodzicom i uczniom w organizacji czasu i przestrzeni na edukację i poznawanie świata rzeczywistego. Chcemy wyposażyć ich w umiejętności i narzędzia pomocne w edukacji domowej.
* Programy na Miłość i Życie
to cykl intensywnych weekendowych warsztatów wspierających relacje małżeńskie i rodzinne.
Programu 1 JA+TY=MY diagnozuje i rozbraja niszczące schematy życia małżeńskiego i uczy nowych strategii budowania relacji. Sesje są skoncentrowane wokół tematów: Idealistyczne wizje a rzeczywistość, Szacunek i akceptacja różnic, Dar zamiast roszczeń, Czas dla nas, Dialog i komunikacja, Pieczęć daru – życie seksualne. Każda sesja ma 3 elementy: dynamiczny wykład, praktyczny warsztat i czas na rozmowę we dwoje przy filiżance kawy. Program 2 MY+RODZINA uczy jak troszczyć się o relację, gdy pojawiają się dzieci, a mąż i żona stają się jednocześnie rodzicami. Program 3 NASZA RODZINA + SPOŁECZEŃSTWO uczy jak zachować równowagę między życiem rodziną a pracą i innymi aktywnościami.
Programy na Miłość i Życie wspierają zarówno małżonków rozpoczynających swoją małżeńską przygodę, jak i tych z większym stażem, którzy doświadczają w jakimś stopniu rutyny codzienności. W historii Programów najmłodsi uczestnicy mieli za sobą 3 tygodnie od ślubu, a najstarsi 45 lat stażu małżeńskiego. Program pomógł również wielu małżonkom w sytuacjach kryzysowych, ratując przed rozwodem.
Program dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA to przygotowanie do małżeństwa metodą warsztatową w oparciu o "Miłość i odpowiedzialność" Karola Wojtyły.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: