Kilka słów o naszej organizacji

Bank Żywności w Krakowie został założony jako stowarzyszenie w 1997 roku. Od powstania zebrał ponad 76,64 milionów kilogramów produktów spożywczych o wartości 307 mln zł.

Celem Banku Żywności jest walka z niedostatkiem i marnotrawstwem żywności. Bank gromadzi żywność od jej producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Prowadzi również zbiórki żywności: Wielkanocną, Krakowską i Świąteczną. Realizuje programy pomocy żywnościowej UE dla najuboższych.

Żywność z Banku Żywności w Krakowie, za pośrednictwem około 200 organizacji partnerskich, trafia każdego roku do dziesiątek tysięcy osób w Krakowie i Małopolsce znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. W skali roku do potrzebujących dociera żywność przeliczona na około 8 milionów posiłków.

Zbieramy żywność dlatego każda przekazana nam złotówka to nawet 6 posiłków dla ubogich. To najlepsza lokata w pomaganiu najbardziej potrzebującym.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasi partnerzy