Kilka słów o naszej organizacji

Mazowieckie Stowarzyszenie na Rzecz dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Krok Dalej" istnieje w powiecie mińskim od 1998 roku i jest jedną z najprężniej działających organizacji na tym terenie.

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy aktywnej, zdeterminowanej grupy rodziców z Siedlec i z Mińska Mazowieckiego, wcześniej zorganizowanych przy siedleckim Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, którym nie był obojętny los ich chorych dzieci. Chcieli zrobić wszystko, aby życie ich dzieci było lepsze, a życie ich rodzin - NORMALNE.

Stowarzyszenie jest zarządzane przez rodziców. Profesjonalnej pomocy udzielają zatrudnieni w Stowarzyszeniu psycholodzy, pedagodzy, terapeuci i fizjoterapeuci.

Od początku Stowarzyszenie współpracuje z nauczycielami mińskich szkół i ich uczniami - wolontariuszami.

Od poniedziałku do soboty dzieci i młodzież uczestniczą w terapii indywidualnej i grupowej, pracują ze specjalistami, spotykają się z wolontariuszami.

Jesteśmy razem dla naszych dzieci i dla siebie. Chcemy mieć wybór i możliwość decydowania, i chcemy, aby wybór miały nasze dzieci. Chcemy mieć możliwość pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: