Pomóż nam pomagać!

STOWARZYSZENIE POLARIS - OPP

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Ochrona Ciemnego Nieba

KRS: 0000076686

Ogólnopolska Akcja "1,5% na astronomię" ma na celu zwrócenie uwagi podatników odprowadzających podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego, na możliwość przekazania 1,5% odpisu na cel popularyzacji astronomii i aktywizacji społeczeństwa w tym zakresie.

Ogłoszona przez Zarząd Stowarzyszenia POLARIS-OPP jako pierwsza, astronomiczna organizacja pożytku publicznego w Polsce podjęła się zbiórki tych funduszy na jeden, ogólnokrajowy cel umożliwiając w ten sposób odprowadzanie odpisów podatkowych wszystkim zainteresowanymi miłośnikom astronomii i organizacjom tego typu.
Jawne formy wydatkowania, oficjalna strona www.astroprocent.pl i oficjalne rozliczanie tych funduszy, umożliwiły na tej podstawie zbudować pierwszą tego typu (opartą o mechanizm 1,5%) w Polsce, ogólnopolską koalicję akcji, do której przyłączyło kilkanaście instytucji i podmiotów prawnych.
Wysiłki te umożliwiły zebranie łączne ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych na popularyzację i wspieranie astronomii amatorskiej w Polsce, a w szczególności działania na rzecz ochrony ciemnego nieba w naszym kraju (zarówno działania "miękkie" typu publikacje, wydawanie materiałów, sympozja, konferencje itp. portal ciemneniebo.pl, jak i "twarde" - inwestycje pilotażowe w oświetlenie uliczne, wsparcie zakupu opraw do obszarów ochrony ciemnego nieba, dotacje na rozwój astroturystyki czy budowę punktów pomiarowych "light pollution" itp.).

Nasza strona www: https://ciemneniebo.pl/pl/

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: