Pomóż nam pomagać!

STOWARZYSZENIE UPAMIĘTNIENIA OFIAR ZBRODNI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: WOŁYŃ NA POWĄZKI

KRS: 0000056352

Celem akcji "Wołyń na Powązki" jest wybudowanie pomnika ofiar ludobójstwa wołyńskiego na Powązkach Wojskowych w Warszawie w związku z 80. rocznicą "krwawej niedzieli", która przypada w lipcu tego roku. To dobry moment, aby wreszcie wybudować na naszej narodowej nekropolii godne miejsce upamiętniające ofiary zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Na Powązkach Wojskowych jest pochowanych wielu polskich Bohaterów, a także zostało tam upamiętnionych mnóstwo ważnych wydarzeń z najnowszej historii naszego kraju. Wśród nich wciąż brakuje upamiętnienia ofiar ludobójstwa wołyńskiego, o które zabiegamy. Bez Państwa pomocy nie uda się jednak realizacja naszej patriotycznej inicjatywy.

Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów we Wrocławiu działa od ponad 30 lat. Przez ten czas dba o pamięć naszych Rodaków pomordowanych na Kresach Wschodnich II RP. Do dokonań naszej organizacji należy długoletnie prowadzenie archiwum wspomnień świadków ludobójstwa oraz budowa licznych pomników i miejsc pamięci na terenie całego kraju.

Tym razem Stowarzyszenie angażuje się w walkę o godne upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Jeżeli wybiorą Państwo naszą organizację i wpiszą Państwo Wołyń na Powązki jako cel szczegółowy, będzie to konkretne wsparcie naszych działań.

Nasza strona www: https://suozun.org/

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: