Kilka słów o naszej organizacji

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Katowice-Giszowiec prowadzi trzy placówki: 36 lat temu jako pierwsza w Polsce placówka dla niepełnosprawnych powstał Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im dr. Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej. Kolejny był Warsztat Terapii Zajęciowej – 22 lata temu i 7 lat temu Placówka 25 +. Dodatkowo prowadzimy Punkt Wczesnej Interwencji dla dzieci w wieku od 0 do 7 roku życia zaburzonym rozwojem psychoruchowym.
Zajmujemy się rehabilitacją, edukacją i opieką nad tymi najbardziej pokrzywdzonymi – niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą i dorosłymi. Nasi podopieczni mają wielorakie sprzężone niepełnosprawności fizyczne i intelektualne, różnymi formami terapii i rehabilitacji, zajęciami z psychologiem, logopedą, pedagogiem, muzykoterapią, hipoterapią, dogoterapii, alpakoterapią i innymi staramy się uprzyjemnić im życie, sprawić by było choć trochę łatwiejsze i lżejsze. Stowarzyszenie i jego placówki to nie tylko pobyt 5 dni w tygodniu lub konsultacja, ale także program wsparcia dla całych rodzin, pomoc materialna, rzeczowa, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w załatwianiu sprzętu rehabilitacyjnego, edukacyjnego, wspólne rozwiązywanie problemów i szukanie rozwiązań. Jest to także integracja ze środowiskiem poprzez pikniki, zabawy i turnusy rehabilitacyjne, a przede wszystkim okazywanie sobie wsparcia i pomocy.
Los wystarczająco pokrzywdził naszych podopiecznych, my staramy się, żeby ich życie było piękne.

Dane naszego OPP

  • KRS: 0000053618
  • e-mail: orew@orew.katowice.pl
  • Telefon: 32 256 07 26
  • Adres: GOŚCINNA 8, 40-477 KATOWICE

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: