Kilka słów o naszej organizacji

Szlachetna Paczka działa przez cały rok, aby pomagać bohaterom, dla których zwykła codzienność jest źródłem nieustannych wyzwań. Dzięki 1% podatku tworzymy m.in. nowe rejony Szlachetnej PACZKI w najdalszych zakątkach Polski, by pomagać ludziom, do których nikt jeszcze nie dotarł. Rozwijamy także specjalistyczne formy pomocy w ramach tzw. Paczek Plus. Paczka Lekarzy, Paczka Seniorów czy Paczka Prawników powstały, aby dzięki konkretnej pomocy rodziny mogły trwale wyjść z biedy.

W ostatnim roku Szlachetna Paczka zawitała do potrzebujących z 625 rejonów w całym kraju. Niemal 100 z nich to miejsca, w których Szlachetnej Paczki wcześniej nie było. Mądra pomoc połączyła aż 421 390 osób z całej Polski. Ponad 11 tys. Wolontariuszy dostarczyło Szlachetną Paczkę do ponad 14 tys. Rodzin, a łączna wartość przekazanej pomocy wyniosła ponad 51 mln złotych i była wyższa niż w 2019 roku o ponad 5 mln zł.

Wciąż są jednak miejsca, do których chcemy dotrzeć z pomocą. Często to miejsca, do których nie dociera nikt inny... 1,5 miliona Polaków żyje w nędzy, w warunkach skrajnego ubóstwa. Obecna pandemia może podwoić tę liczbę.

Przekazując 1% podatku, przyznajesz zasłużone wyróżnienie osobom, które swoją walką z wyzwaniami codzienności zmieniają rzeczywistość - wokół siebie i nas.

17 lat bez ciepłej wody, 84 miesiące obaw o to, czy tym razem wystarczy do pierwszego - to tylko jedne z wielu trudności, jakie stają na drodze rodzinom ze Szlachetnej Paczki. Kiedy codzienność staje się wyzwaniem, przeżycie każdego kolejnego dnia urasta do miana bohaterstwa.

- Najgorzej to przydźwigać tę wodę ze studni. Rozpalać to mogę na siedząco. Pani Stanisława większość dnia spędza sama, przy piecu kaflowym. To na nim codziennie podgrzewa duży gar z wodą. Część idzie do zupy, część na pranie i herbatę. 78-letnia seniorka bez ciepłej wody żyje już od 17 lat.

Właśnie takim osobom pomaga Paczka - bohaterom codzienności. Dzięki wsparciu Darczyńców, Wolontariuszy, a także podatników, co roku udaje się przekazać realną pomoc i impuls do dalszej walki z trudnościami tysiącom rodzin i osób samotnych z całej Polski.

By rozwijać dodatkowe formy wsparcia, otwierać nowe rejony Paczki w miejscach, gdzie z pomocą nie dotarł wcześniej nikt inny oraz współtworzyć długotrwałe zmiany w życiu potrzebujących - których z uwagi na pandemię wciąż przybywa - Szlachetna Paczka potrzebuje wsparcia - także podatników. By pomóc, wystarczy wpisać numer KRS Stowarzyszenia WIOSNA: 0000050905 w rozliczeniu deklaracji PIT.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: