Pomóż nam pomagać!

"FUNDACJA DLA POLSKI"

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Fundusz Obywatelski

KRS: 0000039342

Wspieramy tych, którzy bronią praw obywatelskich i patrzą władzy na ręce. Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, zarządzany przez Fundację dla Polski, jest niezależną inicjatywą, finansowaną przez obywateli dla obywateli. W ciągu 5 lat działalności przekazaliśmy 2,5 mln zł na wsparcie 200 inicjatyw obywatelskich. Wspierając Fundusz Obywatelski, wspierasz wiele organizacji społecznych, które nie mają szansy na finansowanie z innych źródeł.

Kilka słów o naszej organizacji

Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca jest niezależną inicjatywą, finansowaną przez obywateli dla obywateli. W ciągu 6 lat działalności przekazaliśmy ponad 3 mln zł dla 250 inicjatyw społecznych, które broniły praworządności i zmieniały Polskę na bardziej obywatelską, przyjazną i otwartą.

Dzięki Funduszowi rośnie ruch społeczny przeciwko wycince lasów, akcja Tour de Konstytucja dociera do miast i miasteczek w całej Polsce z rozmowami o Konstytucji, a osoby z doświadczeniem uchodźstwa mogą realizować własne projekty dla uchodźców i lokalnych społeczności. Fundusz wspiera aktywistki i aktywistów, którzy sprawdzają, jak lokalne władze wydają środki publiczne i działa w obronie niezależnych mediów, m.in. finansując minigranty dla dziennikarzy lokalnych. Wspiera mniejszości, przeciwdziała mowie nienawiści i działa na rzecz rozmowy mimo różnic.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: