Pomóż nam pomagać!

"FUNDACJA DLA POLSKI"

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Fundusz Obywatelski

KRS: 0000039342

Wspieramy tych, którzy bronią praw obywatelskich i patrzą władzy na ręce. Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, zarządzany przez Fundację dla Polski, jest niezależną inicjatywą, finansowaną przez obywateli dla obywateli. W ciągu 5 lat działalności przekazaliśmy 2,5 mln zł na wsparcie 200 inicjatyw obywatelskich. Wspierając Fundusz Obywatelski, wspierasz wiele organizacji społecznych, które nie mają szansy na finansowanie z innych źródeł.

Kilka słów o naszej organizacji

Bronimy praw obywatelskich i patrzymy władzy na ręce. Jesteśmy jedynym funduszem w Polsce, finansowanym wyłącznie ze środków od obywateli i obywatelek, który na taką skalę wspiera lokalnych aktywistów i organizacje społeczne. Dzięki niezależnym środkom możemy szybko i elastycznie reagować na potrzeby aktywistów i organizacji działających lokalnie, jak i w skali ogólnopolskiej. Udowadniamy, że obywatele i obywatelki mogą mieć wpływ na rzeczywistość. Gdy zawodzą instytucje, które powinny dbać o ochronę przyrody, Fundusz Obywatelski pomaga budować ruch społecznych, aby chronić lasy przed wycinką. Dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego lokalni aktywiści patrzą władzy na ręce. Dociekają, jak są wydawane publiczne pieniądze, wygrywają sądowe batalie o dostęp do informacji publicznej z organami władzy wykonawczej i samorządowej. Przypominają, że to my, obywatelki i obywatele, wyznaczamy władzy granice.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasi partnerzy