Kilka słów o naszej organizacji

Hospicyjny Zakład Opieki Zdrowotnej (HZOZ), który został powołany przez Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie sprawuje opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi zarówno w ich domach, jak i w ośrodku stacjonarnym, dysponującym aktualnie 28 miejscami.

Zespół opiekujący się podopiecznymi kieruje się zasadą zapewnienia choremu jak najlepszych warunków w okresie dla niego najtrudniejszym, zajmując się zbolałym ciałem i zranioną psychiką, starając się eliminować ból fizyczny i duchowy, wyciszać stany lękowe, zapobiegać depresji, jednocześnie stwarzając mu komfortowe warunki do aktywnego cieszenia się każdym dniem.

Ideą opieki hospicyjnej jest skierowanie całej uwagi i wrażliwości na potrzeby chorego. To on jest najważniejszy i jemu poświęca się wyspecjalizowaną wiedzę medyczną, zastosowuje nowoczesny sprzęt, wysłuchuje z głębokim zaangażowaniem w życzenia chorego i czyni starania o ich spełnienie.
Zespół pomaga także rodzinie, nieporadnej wobec ciężko chorego, przerażonej świadomością straty drogiej osoby, także wtedy, gdy jej zabraknie.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: