Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasza strona www: www.radosnedzieci.org.pl


Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja "Radosne dzieci" rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku, założycielami fundacji są pedagodzy i psychologowie, którzy pracując na co dzień z dziećmi widzieli ogromną potrzebę wsparcia wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia. Od samego początku istnienia fundacji, tworzą ją ludzie pełni pasji, zaangażowani w misję edukowania dzieci i młodzieży, chcący dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dlatego też celem Fundacji jest dążenie do zapewnienia optymalnych warunków rozwoju i wyrównania szans edukacyjnych dzieciom i młodzieży z regionu Warmii i Mazur. Chcemy stwarzać dzieciom jak najlepsze warunki do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzania ciekawości, rozwijania samodzielności i kreatywności. Szczególnie dbamy o dobro tych dzieci, które mają mniejsze szanse na udany start w dorosłe życie: z małych miejscowości, ze środowisk zaniedbanych ekonomicznie i kulturowo. Chcemy przyczynić się do ukształtowania nowego pokolenia twórczych i ciekawych świata ludzi, którzy w życiu będą kierowali się zasadami tolerancji i solidarności społecznej.
Działamy we współpracy z rodzicami, nauczycielami, organizacjami pozarządowymi, samorządami i instytucjami pomagającymi dzieciom. Upowszechniamy nowoczesne rozwiązania pedagogiczne i wysokie standardy edukacyjne. Nasi pracownicy i wolontariusze to zespół doświadczonych, przygotowanych metodycznie i merytorycznie przez Fundację pedagogów, psychologów, i innych wykwalifikowanych fachowców.
Zależy nam na tworzeniu i wspieraniu projektów i programów rozwoju kształtujących dzieci i młodzież, na kształtowaniu talentów dzieci i młodych ludzi tak, aby stawali się liderami, aby wpływali na rzeczywistość.
Naszym zdaniem, edukacja elementarna jest pierwszym ogniwem kształcenia, przygotowującym jednostkę do dalszej, stałej aktywności edukacyjnej. Z tego powodu dokładamy wszelkich starań, aby promować i tworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju dzieci, będąc jednocześnie przekonani o tym, że to właśnie od jakości edukacji najmłodszych zależy rozwój gospodarczy naszego kraju.
W związku z powyższym misją Fundacji jest odpowiadanie na niezaspokojone potrzeby społeczne, w tym szczególnie potrzeby edukacyjne poprzez profilaktykę, kompensację, a przede wszystkim edukację realizowaną na terenie województwa.
Główną działalnością Fundacji jest prowadzenie świetlicy środowiskowej w Olsztynie - świetlica przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z Olsztyna i okolic, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki w czasie wolnym od zajęć szkolnych, dla dzieci i młodzieży pragnących rozwijać zainteresowania i uzdolnienia oraz dzieci wychowujących się w warunkach niekorzystnych dla ich rozwoju.
Fundacja od początku istnienia zrealizowała wiele programów sportowych, kulturalnych, zdrowotnych przeznaczonych dla dzieci, wspomagających ich rozwój i zainteresowania. Od lat organizujemy festyny integracyjne, zbiórki żywności, zbiórki charytatywne, obozy sportowe dla dzieci.
Fundacja zatrudnia wykwalifikowanych pedagogów, psychologów, socjoterapeutów, instruktorów sportowych. Pomocą służą nam również wolontariusze.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję