Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

1 . Reprezentowanie Stowarzyszeń na forum gminnym, powiatowym, krajowym i międzynarodowym wraz z inicjowaniem i opiniowaniem projektów dotyczących poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie powiatu rzeszowskiego. 2 . Inspirowanie i podejmowanie inicjatyw projektów i działań mających wpływ na decyzje samorządów lokalnych dotyczących sytuacji osób niepełnosprawnych wraz z pozyskiwaniem środków finansowych na ich realizację. 3 . Nawiązywanie współpracy i współdziałanie z organizacjami, jednostkami organizacyjnymi i samorządowymi właściwymi w kwestii pomocy osobom niepełnosprawnym i starszym. 4 . Prowadzenie poradni i innych tego typu punktów, placówek mających na celu rozwiązywanie problemów socjalno - bytowych, rehabilitacyjnych i społecznych. Prowadzanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego dla osób niepełnosprawnych, starszych i poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. 5 . Prowadzenie placówek rehabilitacyjno – terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych, starszych i poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. 6 . Pomoc i organizacja turnusów rehabilitacyjnych, wycieczek rekreacyjno 0374 turystyczno 0374 edukacyjnych promujących aktywny i zdrowy tryb życia pomimo ograniczeń fizycznych i psychicznych. 7 . Organizowanie oraz współdziałanie w organizowaniu różnych form działalności kulturalnej i artystycznej osób niepełnosprawnych, w tym między innymi organizowanie cyklicznych Dni Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi. 8 . Organizowanie olimpiad sportowych mających na celu poprawę sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych wraz z podniesieniem własnej samooceny i wiary we własne możliwości. 9 . Prowadzenie oraz współdziałanie w prowadzeniu w rehabilitacji podstawowej, leczniczej, społecznej i zawodowej poprzez prowadzenie różnych form rehabilitacji oraz współpracę z innymi tego typu placówkami. 10 . Prowadzenie szkoleń młodzieży przygotowującej ją do pracy wolontarystycznej na rzecz osób niepełnosprawnych, przygotowywanie wolontariuszy do pracy jako asystentów osób niepełnosprawnych.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję