Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Kilka słów o naszej organizacji:

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zajmuje się bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę i ich rodzinami oraz opiekunami na terenie całej Polski, walką o jak najlepsze warunki leczenia cukrzycy oraz szerzeniem świadomości zagrożenia cukrzycą w społeczeństwie.

Bardziej formalnie, nasza działalność obejmuje przede wszystkim takie zagadnienia jak:

1. opieka i pomoc ludziom chorym na cukrzycę, reprezentowanie i ochrona ich interesów wobec władz państwowych, terenowych i samorządowych, organów administracji, miejsc pracy, szkół, uczelni i innych instytucji;

2. dbanie o jakość leczenia cukrzycy poprzez kreowanie właściwego systemu lecznictwa diabetologicznego, w którym opieka lekarska będzie spełniała najwyższe standardy światowe, a koszty leczenia nie będą nadmiernym obciążeniem finansowym dla pacjentów;

3. edukacja diabetyków w zakresie dbania o zdrowie, stosowania odpowiednich terapii, leczenia, zapobiegania powikłaniom, diety i innych niezbędnych elementów życia z cukrzycą;

4. poprawa prawnej, materialnej i społecznej pozycji diabetyków w państwie i społeczeństwie;

5. pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów zdrowotnych i bytowych dzieci i młodzieży, inwalidów oraz osób w podeszłym wieku - chorych na cukrzycę lub dodatkowo uzależnionych;

6. integracja środowiska chorych poprzez właściwe kształtowanie wzajemnych relacji pomiędzy członkami Stowarzyszenia, opartych na zasadzie równości praw i obowiązków, wzajemnej pomocy, życzliwości oraz szacunku i koleżeństwie.

Podstawę naszej działalności stanowi edukacja pacjentów. Cukrzyca jest taką chorobą, w której to sam chory w zasadniczym stopniu decyduje o jej przebiegu poprzez podejmowanie codziennych, nawet drobnych decyzji odnośnie tego co zje i w jakich ilościach, czy podejmie aktywność fizyczną i jaką, czy się zestresuje, itd. Niektórzy powinni stosownie do tych zjawisk modyfikować dawki leków. Dlatego tylko pacjent wyedukowany w dziedzinie swojej choroby może jak najlepiej i jak najdłużej żyć z cukrzycą, unikając jej powikłań.

Nasze stowarzyszenie wydaje bezpłatny miesięcznik dla swoich członków, prowadzi stronę internetową o charakterze edukacyjno-informacyjnym oraz profil na Facebooku. Ponadto organizuje szereg konferencji, wykładów, warsztatów, spotkań itd. dotyczących cukrzycy i jej powikłań. Przekazanie takiej wiedzy jest szczególnie ważne po diagnozie, ale także przez cały czas trwania choroby.

W całym kraju działają nasi wolontariusze, którzy chętnie pomagają każdemu w walce z cukrzycą.

Ponieważ cukrzyca jest tak naprawdę chorobą całej rodziny, a nie tylko osoby, która na nią zapadła, coraz więcej nacisku kładziemy też na edukację rodzin i opiekunów diabetyków. Zapraszamy ich do udziału we wszystkich naszych aktywnościach, gdyż badania pokazują, że większość opiekunów nie potrafi prawidłowo zatroszczyć się o osobę chorą, w tym pomóc jej w sytuacjach kryzysowych.

W czasach, w których coraz więcej osób żyje samotnie, z dala od najbliższych, nasze stowarzyszenie kładzie spory nacisk na integrację chorych, oferując im także zajęcia "poza cukrzycowe", celem zapobiegania występowaniu depresji i poczucia osamotnienia. Wszystkie te zajęcia dostosowane są do możliwości osób chorych, starszych, dodatkowo niepełnosprawnych. Dla najuboższych organizowane jest dofinansowanie do aktywności wymagających wkładu własnego.

Z racji faktu, iż cukrzyca stanowi oraz bardziej poważny problem w społeczeństwie, nasze stowarzyszenie podejmuje coraz więcej działań na rzez szerzenia świadomości zagrożenia chorobą wśród osób zdrowych, organizując różnego typu akcje, np. badania przesiewowe ludności, pogadanki, kampanie społeczne.

Dane naszego OPP:

Nasi partnerzy

Polityka Plików Cookies i Profilowanie:

W Serwisie Internetowym używamy technologii w celu świadczenia najwyższej jakości usług drogą elektroniczną. Administratorem Twoich danych jest e-file sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Poznaniu (60-461), ul. Jeziorańska 12. Klikając “Akceptuję” zgadzasz się na profilowanie, tj. przetwarzanie danych osobowych przez e-file, polegające na automatycznej analizie Twoich interakcji w Serwisie. Korzystamy z Plików Cookies - czytaj więcej.

Akceptuję