Pomóż nam pomagać!

AVALON - BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Szlązak, 9828

KRS: 0000270809

Kilka słów o beneficjencie

Maria Szlązak
Jestem Marysia i urodziłam się w 2016 roku. Od 2018 walczę z guzem mózgu. Medulloblastoma to złośliwy nowotwór móżdżka, który przerwał moje dzieciństwo i rozwalił całe dotychczasowe życie rodziny.Ponad rok leczyłam się w Watykańskim Szpitalu Bambino Gesu w Rzymie i co pół roku jeżdżę tam na kontrole. Aktualnie uczęszczam do specjalnego przedszkola w Warszawie, gdzie mam sporo rehabilitacji. W szpitalu w Lublinie jestem pod kontrolą endokrynologiczną, ponieważ codziennie biorę zastrzyki z hormonem wzrostu oraz leki na hormon tarczycy. Przeszłam wiele operacji, wiele cyklów chemii i megachemii. Mam zastawkę komorowo-otrzewnową oraz port w tylnej komorze w głowie. Moje mieszkanie zamieniłam na salę rehabilitacyjną, gdzie codziennie mam różne terapie, ponieważ wierzę w to, że odzyskam pełną sprawność. Po zakończeniu leczenia onkologicznego, po ponad rocznej rehabilitacji i wychodzeniu na prostą, w 2021 roku miałam infekcję płynu mózgowo-rdzeniowego, która doprowadziła do sepsy, z którą walczyłam 3 miesiące w szpitalu w Rzymie na intensywnej opiece. Niestety musiałam jeszcze raz osiągać te same rezultaty w rehabilitacji, na które tak ciężko pracowałam 2 lata wcześniej. Jestem pod opieką: onkologa, psychologa, neurochirurga, neurologa, endokrynologa, kardiologa, dermatologa, okulisty, fizjoterapeutów i rehabilitantów.Pomimo bólu i cierpienia, które przeszłam, jestem pogodną dziewczynką i kocham życie. Znajdziesz mnie wpisując #kotekMarysiPrzekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Szlązak, 9828 wspierasz Marysię w codziennym funkcjonowaniu.

Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Avalon wspiera w sposób bezpośredni ponad 13 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawnościami, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji (projekt subkont "Weź sprawy we własne ręce" i platforma Helpuj.pl), prowadzimy także holistyczną rehabilitację (Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active), nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Projekt Sekson). Prowadzimy także szereg projektów dodatkowych, jak chociażby bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego.

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności. Prowadzimy kampanie społeczne, badania oraz liczne działania mające na celu aktywizację i poprawę jakości życia osób doświadczających niepełnosprawności i przewlekle chorych na terenie całej Polski.

Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: