Pomóż nam pomagać!

AVALON - BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Jonaszak, 17081

KRS: 0000270809

Kilka słów o beneficjencie

Kornelia Jonaszak
Mam na imię Kornelia. Skończyłam roczek. Rodzice pomogilli mi zdmuchnąć świeczki na torcie. Pomyślałam sobie życzenia:Chciałabym widzieć. Chciałabym chodzić. Chciałabym siadać sama. Chciałabym umieć raczkować.Chciałabym obrócić się z pleców na brzuch. Chciałabym trzymać zabawkę w ręku. Chciałabym sama jeść.Chciałabym kiedyś powiedzieć MAMO i TATO. Mamo... Tato...czy moje życzenie się kiedyś spełni?Urodziłam się w ciężkiej zamartwicy mózgu, urodziłam się niedotleniona. MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE blokuje spełnienie moich życzeń. NIE WIDZĘ. Mam korowe zaburzenia widzenia. Dodatkowo choruję na encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, biorę leki przeciwpadaczkowe, wzmożone napięcie mięśniowe powoduje ciągły ból. Skutkiem niedotlenienia jest również mikrocefalia zwana małogłowiem. Moja głowa nie rośnie.Proszę, pomóż mi zobaczyć Świat! Moi rodzice dokładają wszelkich starań, aby usprawnić moje zdrowie. Bardzo lubię jeździć na zajęcia hipoterapii, co mnie rozluźnia. Lubię nurkować w wodzie, co mnie relaksuje i daje mi poczucie własnego ciała. Koszty związane z leczeniem, transportem i rehabilitacją są bardzo wysokie. Bez Waszej pomocy naszej rodzinie jest bardzo ciężko sprostać mojej chorobie. Bardzo proszę o pomoc, która pozwoli mi na łatwiejsze życie, które od urodzenia jest bardzo trudne. Każde Wasze wsparcie przybliży mnie do zdrowia i walki z chorobą. Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Jonaszak, 17081 wspierasz mnie w codziennych zmaganiach.

Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Avalon wspiera w sposób bezpośredni ponad 13 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawnościami, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji (projekt subkont "Weź sprawy we własne ręce" i platforma Helpuj.pl), prowadzimy także holistyczną rehabilitację (Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active), nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Projekt Sekson). Prowadzimy także szereg projektów dodatkowych, jak chociażby bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego.

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności. Prowadzimy kampanie społeczne, badania oraz liczne działania mające na celu aktywizację i poprawę jakości życia osób doświadczających niepełnosprawności i przewlekle chorych na terenie całej Polski.

Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: