Pomóż nam pomagać!

AVALON - BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Rycyrs, 3726

KRS: 0000270809

Kilka słów o beneficjencie

Rafał Rycyrs
Witam serdecznie, mam na imię Rafał. Jako szesnastoletni chłopak, przez niefortunny skok do wody, złamałem kręgosłup szyjny. Skutkiem tego jest czterokończynowe porażenie.Poruszam się wyłącznie na wózku inwalidzkim, staram się żyć i funkcjonować normalnie. Jednak niepełnosprawność, z którą się borykam, robi swoje i z każdym rokiem mój stan zdrowia widocznie się pogarsza, ale się nie poddaję i walczę z przeciwieństwami losu. W styczniu 2021r. dowiedziałem się, że mój kręgosłup na odcinku piersiowym jest w opłakanym stanie. Wykryto
u mnie dwie krytyczne przepukliny, które to uciskają na rdzeń i powodują całkowity ucisk rdzenia. Następstwem tego straciłem całkowicie czucie kończyn dolnych, jak również ucisk na nerwy sprawia, że ból jest nie do zniesienia.Przyłącz się i wesprzyj mnie w walce.Przekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Rycyrs, 3726 wspierasz mnie w codziennym funkcjonowaniu i zmaganiach z niepełnosprawnością oraz uldze w bólu.Za każdy dar serca serdecznie dziękuję.

Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Avalon wspiera w sposób bezpośredni ponad 13 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawnościami, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji (projekt subkont "Weź sprawy we własne ręce" i platforma Helpuj.pl), prowadzimy także holistyczną rehabilitację (Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active), nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Projekt Sekson). Prowadzimy także szereg projektów dodatkowych, jak chociażby bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego.

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności. Prowadzimy kampanie społeczne, badania oraz liczne działania mające na celu aktywizację i poprawę jakości życia osób doświadczających niepełnosprawności i przewlekle chorych na terenie całej Polski.

Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Nasi partnerzy