Pomóż nam pomagać!

AVALON - BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1,5%: Wojtas, 15151

KRS: 0000270809

Kilka słów o beneficjencie

Małgorzata Wojtas
Dzień dobry! Nasza córeczka Małgosia, urodziła się w 2019 r. z niedosłuchem czuciowo-nerwowym w stopniu umiarkowanym, który według diagnoz lekarskich jest nieuleczalny i niemożliwy do zoperowania.Od 9 miesiąca życia nosi aparaty słuchowe na obu uszkach i najprawdopodobniej koniecznym będzie ich używanie przez całe życie. Córka jest pod stałą opieką audiologiczną oraz protetyka słuchu, musi systematycznie korzystać z terapii surdologopedycznych, logopedycznych oraz terapii ogólnorozwojowych.Dzięki kilku sesjom rehabilitacyjnym tygodniowo, które pomagają nauczyć się wyraźnie mówić oraz codziennej pracy, ku naszej wielkiej radości Małgosia nie odbiega w rozwoju od rówieśników. Chodzi do przedszkola, lubi tańczyć, śpiewać i grać. Ma starszego brata, który wspiera ją w codziennym rozwoju dostarczając wielu wszelkiego rodzaju bodźców słuchowych.PROSIMY O WSPARCIE W ZAKUPIE PROTEZPrzekazując 1,5% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Wojtas, 15151 wspierasz nas w codziennym funkcjonowaniu oraz w zakupie nowych aparatów słuchowych i stałej rehabilitacji. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji

Fundacja Avalon wspiera w sposób bezpośredni ponad 13 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawnościami, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji (projekt subkont "Weź sprawy we własne ręce" i platforma Helpuj.pl), prowadzimy także holistyczną rehabilitację (Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active), nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Projekt Sekson). Prowadzimy także szereg projektów dodatkowych, jak chociażby bezpłatne konsultacje ze specjalistami w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego.

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności. Prowadzimy kampanie społeczne, badania oraz liczne działania mające na celu aktywizację i poprawę jakości życia osób doświadczających niepełnosprawności i przewlekle chorych na terenie całej Polski.

Łączna wartość pomocy udzielonej dotychczas przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.

Dane naszego OPP

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1,5%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Jakość programów e-file sprawdzona i potwierdzona przez: