Jesteś emerytem rencistą nie musisz rozliczać PIT - wyślij PIT‑OP i przekaż nam Twój 1%

Nieważne, ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę na działalnosć organizacji pożytku publicznego, udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. W ich imieniu jesteśmy Ci wdzięczni.

Cel szczegółowy, na który przeznaczasz swój 1%:

Dęga, 12300

Kilka słów o beneficjencie

Cześć! Jestem Fabian, urodziłem się 07.02.2019r. Miesiąc po moich narodzinach zdiagnozowano u mnie bardzo rzadką chorobę – Acydurię Propionową (PA). Jest to przewlekła i nieuleczalna choroba metaboliczna, polegająca na zaburzonej przemianie aminokwasów.
Mój organizm nie potrafi prawidłowo rozłożyć białka w konsekwencji gromadzą się
w nim szkodliwe kwasy organiczne. Objawami choroby są zagrażające życiu epizody dekompensacji metabolicznej wraz z hiperamonemią, które mogą doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych, niepełnosprawności, a nawet śmierci. Podstawową metodą leczenia acydurii propionowej jest przede wszystkim rygorystyczna dieta niskobiałkowa. Choroba może wykazywać u mnie różne problemy zdrowotne, dlatego też jestem pod stałą opieką dietetyka oraz lekarzy specjalistów poradni metabolicznej.

Dęga, 12300
Dziękujemy!

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Avalon posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i wspiera w sposób bezpośredni ponad 11 000 osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych z całej Polski.

Umożliwiamy naszym podopiecznym dofinansowanie wydatków związanych z leczeniem rehabilitacją oraz najważniejszymi potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności, a także dajemy szansę na realizację indywidualnych celów i pasji OzN (projekt subkont “Weź sprawy we własne ręce” i platforma Helpuj.pl), prowadzimy holistyczną rehabilitację, nastawioną na osiągnięcie jak największej samodzielności i niezależności. Ponad to dajemy możliwość sportowego rozwoju w ekstremalnej formie (Avalon Extreme), a także przeciwdziałamy wykluczeniu osób z niepełnosprawnościami ruchowymi w obszarze seksualności i rodzicielstwa (Sekson).

Każdego dnia walczymy o zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności.

Co roku Fundacja otacza swoją pomocą coraz większą liczbę osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych. Obecnie jest to ponad 11 000 osób w różnym wieku z całej Polski.

Dane naszego OPP: